Vydáno: 1.11.2010
DBM

Na firemní odpovědnost nastupuje Kutílek

    Praha 1. listopadu 2010 – Na pozici Senior Public Affairs Consultant ve společnosti Donath-Burson-Marsteller (DBM) nastoupil Petr Kutílek (34). V agentuře se bude specializovat na vztahy se státní správou a na společenskou odpovědnost firem.

    „Přicházím z neziskového sektoru, kde jsem se věnoval i otázkám korupce, a etický přístup k oblasti Public Affairs je pro mne velmi důležitý. Ten DBM má, spolu se silnou expertizou v oblasti efektivní komunikace,“ uvedl Kutílek.

    Kutílek působil v letech 2008-2010 v neziskové organizaci Respekt institut, kde zodpovídal zejména za protikorupční projekt transparentnosti rozhodování ve veřejné správě. V rámci práce pro neziskové organizace jednal s klíčovými aktéry na úrovni českých i evropských veřejných institucí. Informační mise zástupců několika evropských organizací, kterou vedl do Bruselu v roce 2005, přispěla k zachování embarga na vývoz zbraní z EU do Číny. Více než rok působil jako poradce tehdejšího místopředsedy senátu Jana Rumla. Má i analytické zkušenosti z firem Gabal Analysis & Consulting a Monitor CE.

    Po bakalářském studiu na Univerzitě Karlově pokračoval v dalším vzdělávání v zahraničí. Titul MA v oboru politologie získal v roce 2002 na Central European University v Budapešti a následně v roce 2008 i diplom MS v oboru managementu veřejné správy na New York University v USA.

    Společnost DBM je afilována k mezinárodní síti Burson-Marsteller. Její dceřiná společnost BKSH působí výhradně v oboru Public Affairs především ve Washingtonu a Bruselu.

Kontakt: