Vydáno: 22.8.2018
Best

Peníze nad svobodu slova?

    Praha 22. srpna 2018 – Zítra bude od 10:00 u Obvodního soudu pro Prahu 7 na Ovocném trhu projednáván další ze sporů mezi vydavatelem internetového bulletinu „Final Word” (FW) Erikem Bestem a známým pražským advokátem Radkem Pokorným. Žalobcem je v tomto případě sám Pokorný, nikoliv jeho advokátní kancelář. Ten Besta žaluje kvůli jeho vyjádření z 26. října 2017 v denní úvaze FW ohledně možného zákulisního vlivu Pokorného na výsledek tendru na budoucí výběr mýtného. Ten byl, jak známo, nakonec ku prospěchu společnosti Kapsch, stávajícího provozovatele systému, skutečně zrušen.

    „Pokud můj komentář, který považuji za zcela nevinný a nikoho nepoškozující, vyvolal ze strany Pokorného potřebu obrátit se na soud a požadovat kromě stažení sporného textu také omluvu a úhradu nepeněžité újmy v celkové částce 400 tisíc korun, pak jsem zřejmě ťal do živého. Je mi líto, pokud jsem svou úvahou někomu šlápl na kuří oko, ale v zemi, odkud pocházím, se kolem horké kaše prostě nechodí,“ informoval Erik Best.

    Podle něj jde ve sporu více o svobodu slova než o uražené ego nedotknutelného lobbisty a právníka se zřejmě pevnými politickými vazbami do nejvyšších pater české politiky. „V zemi Cimrmana, kde se stále nesmí ani naznačovat a zřejmě ani nazývat věci pravým jménem, je otevřená prezentace kritických názorů zjevně pořád ještě výjimkou,“ řekl Best.

    „Jak spor, který se netýká v obecné rovině pouze mne, ale ve svém důsledku samotné svobody slova, dopadne, si netroufnu odhadovat. Jediné, v co doufám, je spravedlivý proces,“ uzavřel Best.

Kontakt: