Vydáno: 1.11.2001
KPNQwest/GTS

Amadeus v síti GTS

    Praha 1. listopad 2001 – Telekomunikační společnost GTS CZECH zvítězila ve výběrovém řízení firmy Amadeus Marketing CSA na dodavatele komunikační infrastruktury. Amadeus Marketing CSA, největší tuzemský provozovatel rezervačních systémů pro cestovní kanceláře, bude využívat telekomunikační okruhy GTS k poskytování svých on-line služeb. GTS také zajistí přístup na internet zákazníkům rezervačního systému Amadeus, mezi které patří všechny nejvýznamnější cestovní kanceláře v ČR a SR.

    „GTS nám navrhlo řešení pro zefektivnění on-line služeb,“ řekl generální ředitel společnosti Amadeus Marketing CSA Petr Hrabálek. „Rezervační systém bude při větší přesnosti a rychlosti nákladově úspornější,“ dodal Petr Hrabálek.

    Řešení, které GTS společnosti Amadeus Marketing CSA navrhlo, je založeno na tzv. VPN, tedy na zajištění virtuální privátní sítě. V praxi to znamená službu s vlastnostmi intranetu poskytovanou však prostřednictvím veřejné telekomunikační sítě při zajištění maximální bezpečnosti komunikace.

    Amadeus Marketing CSA je dceřinou firmou společnosti Amadeus, která působí již více než 10 let ve 130 zemích světa. Databázové centrum, které má společnost v Mnichově, zaměstnává 900 specialistů a zpracovává pro cestovní kanceláře, dopravní společnosti a hotely 2500 objednávek za sekundu.

    GTS je dnes největším alternativním telekomunikačním operátorem v České republice. Od 19. října 2001 je GTS Czech jako pobočka GTS Europe součástí společnosti KPNQwest, vznikla tak nejsilnější evropská společnost poskytující telekomunikační spojení provozovatelům internetových, datových a hlasových služeb.

Soubory ke stažení:

Document Icon Amadeus.doc