Vydáno: 12.4.2001
Boeing

Seattle chce spolupracovat s Prahou

  Praha, 12. dubna 2001 – Podnikatelská a obchodní delegace ze Seattlu z amerického státu Washington jednala v těchto dnech v Praze o přípravě říjnového setkání s podnikatelskými, obchodními a politickými kruhy České republiky. Hlavním cílem bude prostřednictvím seminářů a kulatých stolů představit navzájem obě oblasti, posílit informovanost o obchodních příležitostech a možnostech průmyslové spolupráce. Snahou bude rovněž postupné vytváření podmínek pro společný výzkum mezi univerzitami a vědeckými centry a vyhledávání dalších oblastí pro spolupráci. Hlavním organizátorem připravované mise je aliance Trade Development Alliance of Greater Seattle (Aliance pro rozvoj obchodu regionu Seattle), která zahrnuje nejvýznamnější podnikatelské a průmyslové i obchodní firmy regionu.

  „Chápeme Českou republiku jako regionálního leadera v oblasti moderních technologií a jednání potvrdila výrazný posun od dřívější dominující průmyslové výroby směrem k využívání nových technologií,“ uvedl William B. Stafford, prezident Trade Development Alliance of Greater Seattle. „Máme co nabídnout z oblastí letectví, informačních technologií i biotechnologií. Hledáme však také cesty ke spolupráci se zástupci české vědy a výzkumu k práci na společných projektech,“ dodal William B. Stafford.

  „Nedovedu si představit, že by Boeing při rozvoji vzájemných styků mezi americkým technologickým centrem a Českou republikou chyběl,“ uvedl ředitel kanceláře společnosti Boeing v Praze. „Příležitosti pro obě strany jsou opravdu veliké,“ dodal Earl Godby.

  Během návštěvy jednali přestavitelé aliance s Ministerstvem financí ČR, agenturou Czechinvest, Hospodářskou komorou ČR, ČSOB, americkým velvyslanectvím, Americkou obchodní komorou v ČR, Magistrátem hlavního města Praha, zastoupeními firem Microsoft a Boeing v ČR. Kromě České republiky se obdobné akce uskuteční v Německu a Polsku.

  Seattle je region s vysokým podílem špičkových technologií v oblasti letectví, lékařství, biotechnologií, informačních technologií a telekomunikací. Sídlí zde např. společnost Microsoft, která je jednou z největších firem v oblasti informačních technologií. Dále je Seattle znám jako současné sídlo vedení společnosti Boeing a jako sídlo její divize civilních letadel. Tato společnost je největším výrobcem letounů na světě a největším americkým vývozcem. Seattle je rovněž významným letištním uzlem a přístavem. Celá oblast je charakteristická vysokou koncentrací vysokoškolských institucí a sídlí zde řada výzkumných a vývojových pracovišť.

  Kontakt:
  Donath-Burson-Marsteller
  Josef Vacl
  Tel.: 02/2421 1220
  Fax: 02/2421 1620

Soubory ke stažení:

Document Icon Seattle.doc