Vydáno: 15.5.2011
Thomson Reuters

Vulkanický blesk nebo větrný mlýn?

    Praha 15. května 2011 – Charitativní aukce Šance pro život se stovkou fotografií britské zpravodajské agentury Reuters bude znát své vítěze ve čtvrtek po poledni. V tuto chvíli svádějí dražitelé největší boj o fotografie holandských větrných mlýnů Kinderdijk zapsaných v seznamu světového dědictví a vulkanického blesku nad vrcholem sopky Shinmoedake na ostrově Kjúšú v Japonsku. Vydražené finanční prostředky budou v plné výši využity na přímé potřeby dětí v dětských domovech a na podporu pěstounské a adoptivní péče. Charitativní elektronické fotoaukce na stránkách www.sanceprodeti.cz se může zúčastnit každý od 9. do 19. května.

    „Dětské domovy a podobné instituce ve větších městech mají lepší šanci získat sponzorské příspěvky od soukromých dárců. Proto jsme se zaměřili na kojenecké ústavy a dětské domovy pro děti do tří let věku v odlehlých částech republiky,“ uvedla Edita Laváčková z české pobočky zpravodajské agentury Reuters. „Pomoc se letos dostane také pěstounským a adoptivním rodinám,“ dodala. Letošní výtěžek poputuje do dětských domovů ve Dvoře Králové, Rýmařově a Zbraslavi a sdružení „Děti patří domů“ ze Svitav. V loňském roce se podařilo získat více než 554 tisíc korun.

    O přízeň dražitelů se uchází stovka vybraných fotografií z celého světa rozdělených do tématických sekcí: Lidé, Zvířata, Příroda a panorama či Sport. Mezi letošními soutěžními fotografiemi jsou rovněž čtyři snímky předních českých fotoreportérů Davida W. Černého a Petra Joska. Slavnostní předání vydražených velkoformátových fotografií novým majitelům proběhne 15. června v pražském hotelu Courtyard by Marriott Prague Flora.

    V roce 2007 získal charitativní projekt Šance pro život výroční cenu Internet Effectiveness Award v kategorii Charita za nejefektivnější internetové řešení na českém internetu.

    Podrobné informace o charitativní internetové aukci Šance pro děti naleznete na www.sanceprodeti.cz.

Kontakt: