Vydáno: 30.4.2012
UPS

UPS V 1. ČTVRTLETÍ VZROSTL ZISK NA AKCII O 10 %

  Segmenty U.S Domestic a Supply Chain & UPS Freight vykázaly dvouciferné navýšení provozního zisku

  ATLANTA, USA, 30. dubna 2012 – Společnost UPS (NYSE:UPS) oznámila, že za první kvartál roku 2012 dosáhla zředěný zisk na akcii (diluted earnings per share) ve výši 1,00 USD, což představuje 10 % zlepšení oproti stejnému období předchozího roku. Celkové příjmy se zvýšily o 4,4 % na 13,1 mld. USD. Provozní zisk v segmentech Zásilková přeprava a Dodavatelské řetězce a UPS Freight se zvýšil o 13 %, respektive 19 %.

  „Tyto výsledky ukazují, že UPS poskytuje svým zákazníkům řešení potřebná pro dnešní neustále se proměňující tržní podmínky,“ prohlásil Scott Davis, předseda představenstva a generální ředitel společnosti UPS. „I nadále chceme investovat do inovativních služeb a rozvíjet je. Usnadňují globální obchodování zboží a služeb, a zajišťují tak UPS dlouhodobý úspěch.

  Konsolidované výsledky 1Q 2012 1Q 2011
  Tržby 13,14 mld. USD 12,58 mld. USD
  Provozní zisk 1,57 mld. USD 1,47 mld. USD
  Provozní marže 11,9 % 11,7 %
  Průměrný denní objem 15,6 mil. 15,0 mil.
  Zředěný zisk na akcii 1,00 USD 0,91 USD

  Během sledovaného období UPS doručila přibližně 1 miliardu zásilek, což představuje 4,3 % navýšení. Rychlý nárůst e-komerce v kombinaci s rostoucí poptávkou po řešeních souvisejících s přepravou lehkých zásilek přispěly k těmto výsledkům.

  V březnu UPS oznámila svůj zájem o koupi společnosti TNT Express. Tato akvizice umožní UPS ještě více rozšířit své portfolio nabízených řešení a operační prostor pro podnikání. Komplementárním spojením výkonnosti těchto dvou společností dojde k vytvoření celosvětové platformy orientované na zákazníka a lídra v logistickém odvětví.

  Hotovostní pozice
  Během čtvrtletí zakončeného 31. březnem UPS vygenerovala volné peněžní prostředky ve výši 1,8 mld. USD. Investiční výdaje ve výši 417 mil. USD zahrnovaly dodávku tří letounů B-767. UPS zpětně skoupila 7,1 milionu akcií v přibližné hodnotě 550 milionů USD a vyplatila dividendy v celkové výši 534 milionů USD.

  V únoru UPS oznámila 10% navýšení obvyklých čtvrtletních dividend představujících 0,57 USD na akcii. Společnost během čtyř uplynulých dekád udržovala nebo navyšovala dividendy a více než ztrojnásobila jejich vyplácení od roku 1999, kdy akcie UPS začaly být veřejně obchodovatelné.

  Zásilková přeprava USA 1Q 2012 1Q 2011
  Tržby 8,0 mld. USD 7,54 mld. USD
  Provozní zisk 995 mil. USD 880 mil. USD
  Provozní marže 12,4 % 11,7 %
  Průměrný denní objem 13,24 mil. 12,67 mil.

  Během sledovaného čtvrtletí tržby v zásilkové přepravě na domácím trhu v USA vzrostly o 6,1 % poháněné nárůstem denních objemů o 4,5 %. Provozní zisk se zvýšil o 13 % v porovnání se stejným obdobím předchozího roku s nárůstem marže o 70 bazických bodů.

  Denní objemy za služby Deferred Products vzrostly o 9,9 % a objemy za UPS Next Day Air® se navýšily o 5 %, poháněné primárně růstem obchodování zboží a služeb na internetu. Objem pozemní přepravy se zvýšil o 4 % díky silné poptávce po přepravě lehkých zásilek s možností opce.

  Růst příjmů na jednu zásilku vyvolaný vyššími základními sazbami a palivovým příplatkem byl téměř zcela kompenzován změnou skladby zákaznického a produktového mixu, zatímco elektronická komerce (e-commerce) byla hnacím motorem pro růst objemu.

  V průběhu uplynulého čtvrtletí společnost překonala historický milník, když zaregistrovala miliontého uživatele služby UPS My Choicesm, která představuje ojedinělé distribuční řešení orientované na zákazníka představené na trhu v říjnu 2011. Uživatelé služby My Choicesm obdrželi více než 7 milionů zásilek a využívali této služby k tomu, aby snadno kontrolovali doručení jednoho milionu zásilek.

  Mezinárodní přeprava 1Q 2012 1Q 2011
  Tržby 2,97 mld. USD 2,90 mld. USD
  Provozní zisk 408 mil. USD 453 mil. USD
  Provozní marže 13,8 % 15,6 %
  Průměrný denní objem 2,35 mil. 2,29 mil.

  Tržby za Mezinárodní přepravu dosáhly výše 2,97 mld. USD, což představuje nárůst o 2,3 % v porovnání se stejným obdobím předchozího roku. Tržby z jedné zásilky nepatrně poklesly, přestože vzrostly o 2 % podle neutrální měnové báze. Pokračující oslabování trhů s výjimkou Asie a nárůst objemů v rámci regionů rovněž negativně ovlivnil výnosový růst.

  Růst objemu exportu UPS ve výši 5,4 % překonal hodnoty trhu; významné přírůstky vykazoval v Evropě, Asii a Mexiku. Provozní marže poklesla na 13,8 %, a reagovala tak na dopad zvýšených nákladů za pohonné hmoty, změny produktového mixu a proměny vzorů obchodování.

  Během sledovaného období UPS navýšila kapacity nákladu o více než 50 % na 20 týdenních letů do Latinské Ameriky a rozšířila svoji leteckou infrastrukturu do západního Mexika založením pravidelné linky do Guadalajara.

  Dodavatelské řetězce a UPS Freight 1Q 2012 1Q 2011
  Tržby 2,17 mld. USD 2,14 mld. USD
  Provozní zisk 166 mil. USD 139 mil. USD
  Provozní marže 7,7 % 6,5 %

  Provozní zisk segmentu Dodavatelské řetězce a UPS Freight se vyšplhal na 19 % při růstu tržeb o 1,3 %. Provozní marže vzrostla o 120 bazických bodů na 7,7 %.

  Provozní marže u Forwarding business vzrostla díky expanzi přizpůsobených řešení upravených zákazníkovi na míru a zprostředkovatelským službám a dále díky zlepšení produktivity. Tržby však byly negativně ovlivněny poklesem tonáže a výnosů v důsledku pokračující nadbytečné kapacity na trhu.

  Poptávka po řešeních UPS zaměřených na zdravotnictví byla motorem pro výnosy z tržeb, které vykázala jednotka Logistics business. Provozní marže vzrostla navzdory dopadu pokračujících investic do zdravotnické sítě.

  Zkraje dubna UPS oznámila jako první v oboru zavedení nové služby pro přepravu těžkého nákladu mezi Spojenými státy a Mexikem. Zákazníci UPS nyní mohou díky CrossBorder Connect™ přepravovat těžký náklad po zemi a zaznamenat zlepšení časů tranzitu v porovnání s tradičními LTL (Less-Than-Truckload) přepravci.

  Výhled
  „UPS vykázala růst zisku ve shodě s našimi očekáváními odvozenými od výsledků segmentů U.S. Domestic a Supply Chain a UPS Freight,“ uvedl Kurt Kuehn, finanční ředitel UPS. „Výkony UPS odrážejí pevnost našeho celosvětového portfolia a přizpůsobivost provozního modelu UPS. Věříme proto našemu avizovanému výhledu na rok 2012, podle kterého dosáhne zředěný zisk na akcii výše 4,75 až 5,00 USD, což představuje navýšení v rozmezí 9 až 15 % v porovnání s rokem 2011 u upravených výsledků.“

  UPS (NYSE: UPS) je světový lídr v oblasti logistiky a nabízí širokou škálu řešení včetně přepravy balíků a nákladní přepravy, usnadnění mezinárodního obchodu a rozvoje pokročilých technologií, díky kterým lze efektivněji řídit dění v obchodním světě. Hlavní sídlo společnosti je v Atlantě, USA. Své služby poskytuje ve více než 220 zemích a teritoriích světa. Adresa internetových stránek společnosti je www.ups.com, korporátní blog naleznete na www.blog.ups.com. Novinky a zprávy UPS jsou k dispozici na www.pressroom.ups.com.

Kontakt: