Vydáno: 13.10.2000
CME

Železného žádost zamítnuta Arbitrážním tribunálem

  Praha 13. října 2000 – Včera zamítl amsterodamský Arbitrážní tribunál posuzující spor CME proti Vladimíru Železnému jeho žádost, aby mohl předložit další informace v projednávaném případu. Rozhodnutí o definitivním zamítnutí žádosti Vladimíra Železného, která se vztahuje k převodu 66% obchodního podílu v ČNTS z Central European Development Corporation (CEDC) na CME, se opírá o článek 22, odstavec 1 arbitrážních pravidel Mezinárodní obchodní komory v Paříži. Konečné rozhodnutí v tomto sporu se očekává v nejbližší době.

  „Železný nikdy nepřestane používat nepřijatelné prostředky k ovlivnění spravedlnosti, ať doma či v zahraničí,“ komentoval Fred Klinkhammer, prezident a výkonný ředitel CME, poslední pokus Vladimíra Železného. „Veškerá podání obou stran v tomto sporu musela být předložena do 9. června 2000, a přesto Vladimír Železný předložil další podání 12. září.“

  Společnost CME dnes rovněž oznámila, že Česká republika odmítla zaplatit příslušný podíl nákladů v nadcházejícím arbitrážním sporu mezi CME a Českou republikou. Společnost CME se proto v souladu s mezinárodními arbitrážními pravidly rozhodla dočasně uhradit částku ve výši 75 000 USD, potřebnou k zahájení arbitrážního řízení, ze svých zdrojů.

  Dále dnes společnost CME uveřejnila informaci, že dokončila již dříve ohlášenou transakci se společností SBS Broadcasting. CME nyní vlastní kontrolní balík (99 %) v televizní stanici Kanal A ve Slovinsku, druhém nejúspěšnějším komerčním televizním kanálu v zemi. CME hodlá přední postavení stanice Kanal A na slovinském televizním trhu udržet.

  Kontakt:
  Donath-Burson-Marsteller
  Michal Donath
  GSM: 0602 222 128
  Fax: 02/2421 1620
  michal_donath@cz.bm.com

Soubory ke stažení:

Document Icon reject_cz.doc