Vydáno: 2.5.2001
CME

Úřednice přišla o místo kvůli Železného právníkům

  Praha 2. května 2001 – Nahlédnutím do spisu ČNTS u rejstříkového soudu v Praze zjistili právní zástupci CME, že strana č. 48a, kterou Železný označil za dodatečně vloženou, je již od 5. října 1994 zcela nepochybně jeho součástí. Vladimír Železný předložil na své tiskové konferenci v minulém týdnu fotokopii tohoto dokumentu jako důkaz podvodu, kterého se měla společnost CME dopustit jeho dodatečným vložením do spisu. Stranu 48a tvoří „Dodatek č. 1 ke smlouvě o převodu majetkové účasti a prohlášení o přistoupení ke Společenské smlouvě“, který je integrální součástí podání advokátní kanceláře Baker & McKenzie z 5. 10. 1994. Svědčí o tom ostatně i evidenční razítko soudu na straně 48 ze stejného dne stvrzující příjem podání včetně jedné přílohy.

  „Jde zde hlavně o bezpečnost spisů u českých soudů a osobní integritu Vladimíra Železného a jeho právníků,“ prohlásil Fred Klinkhammer, prezident a výkonný ředitel CME. „Je to v krátké době již podruhé, co Železný přišel s vykonstruovaným obviněním CME z manipulace se soudními spisy. CME by se nikdy takového podvodného jednání nedopustila,“ dodal Klinkhammer.

  V souvislosti s prověřováním Železného lživého nařčení CME z podvodu však vyšla také najevo skutečnost, že úřednice soudu, která v září loňského roku celý spis ČNTS na popud Železného právníků okopírovala a opatřila příslušnými kolky a razítky, byla za svůj neprofesionální postup v rozporu se zákonem a interními předpisy soudu potrestána převedením na jinou práci.

  Podle názoru právníků CME pochybila soudní úřednice hned dvakrát. Jednou, když dělala, co neměla, a podruhé, když nedbale kopírovala pouze lícové strany dokumentů ve spise, ač nejméně na jedné ze stran rubových byla notářská razítka s údaji o řádném ověření podpisů jednotlivých zástupců stran smlouvy o převodu majetkové účasti v ČNTS mezi CEDC a CME z roku 1994. O tom, že ověření proběhlo řádně, svědčí zápisy v ověřovací knize příslušného notáře.

  Kontakt:
  Donath-Burson-Marsteller
  Michal Donath
  GSM: 0602/222 128
  Fax: 02/2421 1620
  michal_donath@cz.bm.com

Soubory ke stažení:

Document Icon urednice_cz.doc