Vydáno: 15.12.2008
Ineko

PRvní evropský „PR Oskar“ v PRaze

  Praha/Bratislava/Budapešť 15. prosince 2008 – PR agentura Donath-Burson-Marsteller (DBM) se minulý čtvrtek stala prvním českým držitelem ceny European Excellence Award v kategorii národních PR projektů realizovaných v Maďarsku, na Slovensku a v České republice. Ocenění získala spolu se svým slovenským partnerem, blogem „Slovak Press Watch“ (SPW), za provedení komunikačního průzkumu mezi slovenskými novináři zaměřeného na vybrané problémy slovenského mediálního prostředí. Za projekty realizované ve Velké Británii, Španělsku, Portugalsku a na Slovensku získaly agentury ze sítě Burson-Marsteller v Budapešti celkem čtyři ocenění. Mezi finalisty z České republiky se kromě společnosti DBM dostaly v letošním roce také AMI Communications, Bison & Rose a PR Point. European Excellence Awards se letos udělovaly již podruhé a celkem soutěžilo 1 100 projektů.

  „Stupeň dodržování společenských norem všemi subjekty působícími v mediálním prostředí patří k měřítkům vyspělosti demokratické společnosti,“ uvedla Beata Bartošová, Senior Public Affairs Consultant DBM. „Hodnocení dvou odborných mezinárodních porot, které náš projekt nominovaly do finále dokonce ve dvou kategoriích, svědčí o zájmu, který studie vyvolala. Bez SPW a bez odvahy a otevřenosti slovenských novinářů – respondentů – bychom to nikdy nedokázali,“ dodala Bartošová.

  „Hlavním cílem projektu bylo vyvolání kvalifikované a otevřené diskuse s novináři a dosažení konsenzu ohledně společenských norem pro média,“ vysvětlil Gabriel Šípoš z institutu INEKO, editor blogu SPW. „Právě transparentnost a respektování norem jsou zárukou důvěryhodnosti médií. A čím důvěryhodnější média budou, tím vyšší bude i kvalita demokracie u nás,“ dodal Šípoš. Otázky průzkumu se týkaly zejména faktorů s negativním vlivem na úroveň žurnalistiky, pravidel upravujících přijatelnost darů, vlivu darů na jednotlivé novináře a chování firem a PR agentur k novinářům.  Odkazy na výslednou zprávu k průzkumu na webu DBM:
  http://www.dbm.cz/pruzkumy/?id=123
  http://www.dbm.cz/pruzkumy/english/
  Odkaz na webu SPW:
  http://spw.blog.sme.sk

  Odkaz na úplné výsledky European Excellence Awards 2008:
  http://www.excellence-awards.eu
  http://www.excellence-awards.eu/_files/winners2008.pdf

  Fotografie z vyhlášení cen:
  http://www.excellence-awards.eu/review/2008/Welcome/_MG_3696.jpg#full_picture
  http://www.excellence-awards.eu/review/2008/Winners/_MG_4146.jpg#full_picture

Kontakt: