Vydáno: 3.4.2019
UPS

Nadace UPS mobilizuje svou pozemní, námořní a leteckou síť pro nápravu následků katastrof způsobených cyklony a záplavami

  Nadace UPS ve spolupráci s partnery OSN zajistí rychlejší dodávky potravinové a humanitární pomoci komunitám v Mosambiku a Malawi

  ATLANTA, 2. dubna 2019 - UPS (NYSE: UPS) dnes vydala oznámení o probíhající humanitární akci, jejíž cílem je doručit dodávky potravin a humanitární pomoci obětem cyklónu, který zasáhl oblast východní Afriky, a následně způsobil rozsáhlé záplavy. Nadace UPS a přední humanitární organizace zajišťují naléhavou humanitární pomoc prostřednictvím pozemní, námořní i letecké přepravy.

  Počet lidí postižených cyklonem Idai vyšplhal na více než 3 miliony lidí, přičemž řádění živlů nepřežilo 500 lidí, počet obětí však ještě pravděpodobně poroste. S tím, jak povodňové vody pomalu ustupují, UPS a Nadace UPS pokračují v zajišťování pomoci do postižených oblastí v úzké spolupráci s Logistickým clusterem OSN a humanitárními organizacemi včetně Světového potravinového programu (WFP), UNICEF, UNHCR, CARE a MedShare.

  „Situace je naléhavá a vyžaduje okamžitou pomoc,“ uvedl Eduardo Martinez, prezident Nadace UPS a chief diversity and inclusion officer UPS. „Spolupráce s humanitárními organizacemi OSN a dalšími partnery pro zajištění humanitární pomoci při katastrofách nám umožňuje řešit naléhavou potřebu potravin, přístřeší a dodávek humanitární pomoci, která je v tuto chvíli kritická.“

  Strategie multimodální pomoci zahrnuje:

  • Koordinaci čtyř letů s dodávkami potravinové a humanitární pomoci s partnery OSN s přistáním na východním pobřeží Afriky.
  • Dva zpáteční lety do Beira v Mosambiku v zastoupení UNICEF, které zajistí dodávku hotových jídel pro nezbytnou výživu více než 7000 lidí.
  • Spolupráci se Světovým potravinovým programem na letecké přepravě dvou obojživelných dopravních prostředků SHERP z Ukrajiny do Beiry v Mosambiku pro zajištění dodávek potravin a humanitární pomoci do izolovaných komunit v oblastech, kde jsou přístupové silnice neprůchodné, nebo již neexistují.
  • Koordinaci s Úřadem Vysokého komisaře OSN pro uprchlíky (UNHCR) za účelem přepravy více než 190 tisíc liber (86 tisíc kg) základní prostředků humanitární pomoci včetně plachet, kbelíků, solárních lamp, spacích rohoží, moskytiér, vybavení pro přípravu potravin a přikrývek do Lilongwe v Malawi.
  • Přepravu 168 tisíc sáčků na čištění vody do Malawi spolu s aktivací 25 tisíc dolarů z rozšířeného financování, které Nadace UPS poskytla organizaci CARE zaměřené na odstraňování chudoby. Prostředky budou použity na nákup plachet a přikrývek přepravovaných námořní dopravou do Beiry.
  • Spolupráci s humanitární organizací MedShare, se kterou UPS připravuje zajištění přepravy zaoceánského kontejneru se zdravotnickými potřebami na pomoc více než 12 tisícům lidem v Malawi.

  Ve spolupráci s Americkou sítí pro logistickou pomoc (ALAN) společnost UPS přepravila také 15 palet přípravků pro léčbu cholery a tyfu, které pomohou zabránit vypuknutí nemocí přenášených vodou v Mozambiku, což je rostoucí hrozba spojená s opadáváním povodňových vod.

  Humanitární pomoc a spolupráce v Africe jsou poslední z řady aktivit, kterými UPS pomáhá komunitám v nouzi. V roce 2018 společnost UPS a Nadace UPS pomohly vyrovnat se s následky 29 závažných světových katastrof a investovaly 16 milionů dolarů do financování, věcné a technické podpory iniciativ zajišťujících bezpečnost komunit, které zahrnovaly připravenost na katastrofy a okamžitou reakci, obnovu a posílení veřejného zdravotního systému. Pomoc byla směrována 71 zemím napříč kontinenty po celém světě.


  Nadace UPS (UPS Foundation)
  UPS (NYSE: UPS) je světový lídr v oblasti logistiky a nabízí širokou škálu řešení včetně přepravy zásilek a nákladu, usnadnění mezinárodního obchodu a rozvoje pokročilých technologií, díky kterým lze efektivněji řídit dění v obchodním světě. Od svého vzniku v roce 1907 si UPS vybudovala tradici odpovědné firmy se zájmem o dění v komunitách, která podporuje programy, jež vytváří dlouhodobá řešení potřeb komunit. Nadace UPS založena v roce 1951 řídí občanské programy a je odpovědná za pomoc, jež usnadňuje zapojování komunit do místních, národních a globálních celků. V roce 2018 UPS a její zaměstnanci včetně těch, kteří již odešli do důchodu, darovali na charitativní účely po celém světě více než 114,9 milionů dolarů. Informace o Nadaci UPS naleznete na UPS.com/Foundation a na Twitteru @UPS_Foundation, zprávy o UPS jsou k dispozici také na @UPS_News.

Kontakt: