Vydáno: 14.9.2010
BILLA ČR

Malý formát v provozu

  Řetězec BILLA 15. září otevře v Brně svou první malometrážní prodejnu v České republice. Malý formát prodejen hodlá BILLA využívat v centrálních částech měst, kde není pro supermarkety o standardní ploše 800-1200m2 kvůli prostorovým, či legislativním omezením místo. Jak vnější vzhled, tak rozvržení vnitřního uspořádání nového typu prodejen jsou zcela flexibilní a lze je vhodně přizpůsobit místním podmínkám. Ve srovnání se standardními supermarkety BILLA bude sortiment malometrážních prodejen zaměřen téměř výhradně na čerstvé zboží, hotová jídla a saláty určené pro rychlou či okamžitou spotřebu. Nová brněnská prodejna BILLA v Křenové ulici má plochu 150 m2 a zaměstná celkem 13 pracovníků.

  „Právě v Brně jsme našli ideální prostor na testování nového konceptu,“ říká Jaroslaw Szczypka, generální ředitel společnosti BILLA. „První výsledky vyhodnotíme ještě letos. Na jejich základě pak určíme strategii dalšího rozšiřování malometrážních prodejen. Našim cílem je být zákazníkům co nejblíže a nabídnout jim kvalitní, pohodlný a rychlý nákup,“ dodává Jaroslaw Szczypka.

  Na rozdíl od standardních supermarketů nabídne brněnská malometrážní prodejna sortiment lahůdek formou samoobslužného pultu. K dispozici bude velké oddělení hotových jídel a salátů a široká nabídka ovoce a zeleniny. Sortiment doplní nápoje, cukrovinky a čerstvá káva připravovaná přímo na prodejně a limitovaný výběr základních potravin. Prodejna bude otevřena od pondělí do soboty od 7:00 do 19:00 hod, v neděli od 8:00 do 17:00 hod.

  Společnost BILLA v současné době zaměstnává téměř 6200 pracovníků. Do konce letošního roku plánuje otevřít ještě další zcela nové prodejny a zvýšit tak jejich celkový počet v České republice na více než 200. BILLA je tak řetězcem s jednou z nejhustších sítí prodejen v České republice.

Kontakt:
  Donath-Burson-Marsteller
  Beata Bartošová
  GSM: +420 602 389 161
  E-mail: beata.bartosova@bm.com

  Soubory ke stažení:

  Document Icon billa_brno_malometrazni.doc