Vydáno: 7.2.2002
KPNQwest/GTS

Přidělování vládních zakázek již bez obezliček?

  Praha 7. února 2002 - Telekomunikační společnost GTS obdržela od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) stanovisko k případu zadání veřejné zakázky bez vyhlášení výběrového řízení. ÚOHS přezkoumal na podnět GTS usnesení vlády č. 271/01 z března 2001, jímž vláda bez vyhlášení veřejného výběrového řízení přidělila státní zakázku na komunikační infrastrukturu pro veřejnou správu Českému Telecomu. Úřad dospěl k názoru, že se jedná o „specializovanou zakázku, jejíž plnění v plném rozsahu a v požadovaném čase může reálně naplnit pouze jeden subjekt". Vláda tedy podle ÚOHS stávající znění zákona o zadávání veřejných zakázek nijak neporušila.

  „Ani GTS, ani jinému zájemci nedala vláda šanci prokázat schopnost takovou specializovanou zakázku naplnit," komentoval rozhodnutí ÚOHS David Duroň, marketingový ředitel GTS. „ O to je cennější, že dnes v dolní komoře parlamentu prošla už v prvním čtení novela zákona o veřejných zakázkách. Paragraf o vládních výjimkách na přidělování zakázek bez výběrového řízení prostě musel pryč," dodal Duroň.

  Již v listopadu loňského roku se v předané hodnotící zprávě o připravenosti ČR na vstup do EU stal postup vlády při zadávání veřejných zakázek i způsob liberalizace telekomunikací předmětem kritiky Evropské komise.

  GTS Czech je největším alternativním operátorem v České republice. Poskytuje komplexní nabídku hlasových, datových, internetových, operátorských a integrovaných služeb. Evropská komise v polovině ledna tohoto roku dala souhlas společnosti KPNQwest k akvizici GTS Europe, jejíž součástí je i GTS Czech.


  Kontakt:
  Donath-Burson-Marsteller
  Radek Stavěl
  GSM: 0602-682 608
  E-mail: radek_stavel@cz.bm.com

  GTS
  David Duroň, marketingový ředitel a tiskový mluvčí
  Tel.: 02/96 157 376
  E-mail: david.duron@gtsgroup.cz

Soubory ke stažení:

Document Icon obezlicky-uz_ne.doc