Vydáno: 7.5.2015
Barbora Purchartová

Bára Purchartová veze z Belgie stříbro

    Praha 7. května 2015 – Česká reprezentantka Barbora Purchartová získala s týmem Dauphines Charleroi stříbrnou medaili v play-off belgické volejbalové ligy. Po skončení základní části Dauphines aspirovali na první místo, ve finále ale podlehli favorizovanému Asterixu Kieldrecht.

    „Po vydařené sezóně je pro mě stříbro zklamáním,“ říká Bára Purchartová. „Finálová série byla vyrovnaná, hlavně v prvním finálovém zápase. Vedli jsme doma 2-0 ale zápas jsme nedotáhli do vítězného konce. Druhý zápas byl už víceméně v režii Kieldrechtu.“dodává. Finále se hrálo na dva vítězné zápasy, v prvním tým Dauphines prohrál 3:2, ve druhém podlehl 3:0 a definitivně skončil na druhém místě. Opakovala se tak historie z loňské sezóny kdy Asterix Kieldrecht porazil ve finále Dauphines Charleroi 2-0 na zápasy.

    Bára si po posledním zápasu přijela oddechnout domů do Prahy, už 16. května ale nastupuje na soustředění české volejbalové reprezentace v Brně.

    Barbora Purchartová (22) hraje volejbal od svých 13 let, je odchovankyní SK Slavia Praha. S bavorským týmem Allgäu Team Sonthofen, ve kterém v roce 2011 podepsala svou první profesionální smlouvu, dvakrát dosáhla na 3. místo v 2. Bundeslize a na postup do osmifinále německého poháru. V sezóně 2013-2014 přestoupila do Belgické ligy v dresu VO Sodraep Farciennes, v říjnu loňského roku pak zahájila novou sezónu v týmu Dauphines ze Charleroi.

Kontakt: