Vydáno: 8.8.2002
KPNQwest/GTS

VPNka pro Fujitsu Services

  Praha 8. srpna 2002 – S cílem zvýšit bezpečnost vlastní virtuální privátní sítě a současně snížit provozní náklady změnila společnost Fujitsu Services dodavatele. V rámci celofiremní integrace telekomunikačních služeb tak stávajícího operátora vystřídá nejvýznamnější tuzemský alternativní operátor - společnost KPNQwest/GTS, která již Fujitsu Services poskytuje hlasové služby i velkokapacitní připojení k internetu.

  „Integrované řešení od KPNQwest/GTS nám zjednoduší administrativu a pomůže ušetřit i část telekomunikačních výdajů,“ řekla Blanka Rychetská, tisková mluvčí společnosti Fujitsu Services. Její slova potvrdil také průzkum, který mezi ICT manažery uspořádala v červenci 2002 společnost INRA Praha. Průzkum mimo jiné hodnotil, jaká jsou kritéria výběru telekomunikačního operátora. Z výsledků vyplývá, že integrovanost řešení se stává výhodou v případě, že umožňuje snížení nákladů. Podle respondentů jsou ovšem prioritou výběru důvěryhodnost operátora, požadovaný rozsah služeb a kvalitní servis.

  Virtuální privátní síť zajistí společnosti Fujitsu Services bezpečné propojení pražského ústředí s pobočkami v Brně, Plzni a Olomouci. Umožňuje bezproblémové sdílení dat, provoz intranetových informačních systémů a aplikací se zabezpečeným přístupem, přenos hlasu a řadu dalších služeb v závislosti na potřebách firmy a jejích partnerů. Bezpečnost provozu sítě je mimo jiné zajišťována šifrováním přenášených dat.

  Společnost Fujitsu je význačným poskytovatelem zákaznických řešení v oblastech informačních a komunikačních technologií na globálním trhu. Má více než 170 tisíc zaměstnanců po celém světě a je kótovaná na Tokijské burze. Společnost oznámila za fiskální rok, který skončil 31. března 2002, konsolidované tržby v hodnotě 38 miliard USD.

  KPNQwest/GTS je v ČR největším alternativním operátorem, poskytuje komplexní nabídku hlasových, datových, internetových, operátorských a integrovaných služeb.

  Kontakt:
  KPNQwest / GTS
  David Duroň, marketingový ředitel a tiskový mluvčí
  Tel.: 02/96 157 376
  E-mail: david.duron@gtsgroup.cz

  Donath-Burson-Marsteller
  Radek Stavěl
  GSM: 0602-682 608
  radek_stavel@cz.bm.com

Soubory ke stažení:

Document Icon Integrace_sluzeb.doc