Vydáno: 5.6.2002
Conoco

Conoco nevyužije opci na podíl v České rafinérské

    Praha 5. června 2002 – Společnost Conoco dnes odmítla nabídku Unipetrolu na zvýšení svého obchodního podílu ve společnosti Česká rafinérská. Tuto nabídku učinil Unipetrol na základě akcionářských práv společnosti Conoco jako současného akcionáře České rafinérské. Možnost zvýšit podíl uplatněním opčních práv byla vyvolána v souvislosti s nadcházejícím ovládnutím Unipetrolu společností Agrofert.

    „ V souvislosti s privatizací Unipetrolu má společnost Conoco i nadále zájem o zvýšení své majetkové účasti v České rafinérské, stejně jako i o nabytí podílu ve společnosti Benzina,“ uvedl Barry Kumins, ředitel společnosti Conoco pro střední a východní Evropu. „Musíme ovšem mít jistotu, že suroviny vyráběné v České rafinérské budou odebírány za spravedlivé tržní ceny a že Česká rafinérská za odběr energií a související služby bude platit ceny na tržní úrovni,“ dodal.

    „Dosud bohužel nejsou uzavřeny udržitelné cenové dohody ani s Unipetrolem, ani s jeho dceřinnými společnostmi,“ prohlásil Kumins. „Jednání o těchto záležitostech však nadále pokračují v dobré víře. Doufáme, že se nám podaří dosáhnout spravedlivého řešení mnohem dříve, než vyprší platnost nynější dočasné dvouměsíční kompromisní dohody,“ uzavřel.


    Kontakt:
    Conoco: Ian Foster, tel. 00 44 207 408 6230

Soubory ke stažení:

Document Icon Conoco_opce_cz.doc