Vydáno: 3.8.2011
Prague Biennale

Tour de India: Modřany – Paříž – Basilej

    Praha 3. srpna 2011 – Umělci vystavující v indické sekci letošního pátého ročníku mezinárodní přehlídky současného umění Prague Biennale zažívají celosvětový úspěch. Gigi Scaria, Sudarshan Shetty a T.V. Santhosh byli přítomni na výstavě Paříž - Dillí - Bombaj v pařížském Centre Pompidou a samotný Sudarshan Shetty se stal hvězdou letošního "Unlimited" v Basileji, což je prestižní výstavní část tohoto veletrhu, na které je možné vidět muzeální produkce kurátorem vybraných umělců. Na Prague Biennale jsou jejich díla umístěna do sekce Crossroads: India Escalate.

    „Kdo nestihl respektované výstavy v Paříži a Basileji, může si na práce stejných umělců zajet do Modřan,“ říká Helena Kontová, hlavní kurátorka Prague Biennale. „Indičtí umělci jsou aktuálně v ohnisku zájmu vystavovatelů a kurátorů po celém světě. Umí skvěle pracovat s moderními technologiemi a novými médii a díky nim objevili mnoho způsobů k vyjádření své konceptuálně zaměřené tvořivosti a emocí,“ dodává Kontová s tím, že současné indické umění odráží ekonomický, podnikatelský i vzdělanostní vzrůst této země i to, jak je Indie vnímána ve zbytku světa. Jde o to naučit se nový jazyk.

    Prague Biennale je otevřeno v modřanské hale Microna do 11. září. Expozice představuje díla více než dvou stovek umělců z celého světa. V komplexu dvanáctipatrové haly obsadilo dvě nadzemní podlaží a část výstavy je také v podzemním protiatomovém bunkru.

Kontakt: