Vydáno: 1.12.2011
BILLA ČR

Nová BILLA v Radotíně

    Maloobchodní řetězec BILLA otevřel v Praze 5 Radotíně novou prodejnu. V bezprostřední blízkosti vlakové stanice, na adrese Vrážská 1507, nabídne na prodejní ploše převyšující 1000 m2 svůj tradiční široký potravinový sortiment. Zákazníkům je k dispozici přilehlé parkoviště pro 40 aut. Prodejna zaměstnala 45 nových pracovníků.

    Radotínská prodejna je upravena podle nového designu a konceptu supermarketů BILLA, který přináší změny v materiálech, barvách i interiérové navigaci. Celkové pojetí prodejny odráží rostoucí požadavky zákazníků na kulturu nákupního prostředí. Tradiční žluto červené barvy proto BILLA posunula k šedivé v kombinaci s červenou a ve všech prodejnách nyní ve vyšší míře využívá dřevo.

    Dominantou prodejny jsou ostrůvky s čerstvými potravinami a nízké přehledné regály. Stejně jako ostatní nové prodejny BILLA, i ta Radotínská v souladu s firemní strategií ochrany životního prostředí a společenské odpovědnosti využívá úsporné technologie, například uzavíratelné chladící a mrazicí boxy a skříně, které ušetří až 32 % energie. Je také vybavena úsporným osvětlením.

    „Nový koncept se nám osvědčil, reakce zákazníků na něj jsou pozitivní,“ říká Jaroslaw Szczypka, generální ředitel společnosti BILLA v České republice a na Slovensku s tím, že k postupné přeměně všech prodejen BILLA podle nového konceptu odpovídajícímu rakouskému vzoru dojde v průběhu několika následujících let.

    Celkem je nyní v portfoliu BILLY v České republice 204 prodejen. Rekonstrukcí prošly a procházejí další prodejny v Mikulově, Prostějově, Karlových Varech, Liberci, Přerově a také v Praze na stanici metra Florenc. Všechny budou otevřeny v průběhu prosince.

Kontakt: