Vydáno: 13.10.2009
Lufthansa

Lufthansa bude v zimě létat do 191 destinací v 78 zemích

  V letovém řádu pro zimu 2009/10 plánuje méně letů

  Vzhledem k menší poptávce omezuje Lufthansa v zimním letovém řádu počet letů, zejména na trasách v rámci Německa a Evropy. Letošní zimní letový řád počítá s celkem 12 406 lety týdně (13 402 letů v loňském roce), což představuje pokles o 7,4 %. Celková sedadlová kapacita zůstane v meziročním srovnání stabilní díky postupnému nahrazování malých letadel v regionální flotile většími stroji. Kvůli změnám ve složení flotily a nasazení nových strojů na dálkových spojích mírně vzroste (o 1,1 %) ukazatel disponibilních „sedadlových kilometrů“. Zimní letový řád pro sezónu 2009/2010 bude platit od soboty 25. října 2009 do soboty 27. března 2010.

  Lufthansa v novém letovém řádu nabízí spojení do 191 měst v 78 zemích (oproti loňským 194 destinacím v 79 zemích). Redukce se týká především evropských linek, kde společnost nabídne 11 282 letů týdně (oproti loňským 12 278). Naopak počet dálkových letů nepatrně vzroste na 1 146 týdně (1 124 minulý rok).

  „Naši pasažéři nám zůstávají věrní, protože udržujeme stávající spojení a naši nabídku destinací radikálně neměníme. Přepravní síť optimalizujeme tak, abychom zachovali kvalitu spojení všude, kde je to možné,“ vysvětlil Karl Ulrich Garnadt, člen představenstva společnosti Lufthansa. „Zůstáváme aktivní ve všech regionech a spoje rušíme jen, když jsou našim cestujícím k dispozici alternativy. Jde o úpravy plynoucí z úsporného programu CLIMB 2011, kterým se Lufthansa v segmentu osobní přepravy snaží udržitelným způsobem vylepšit hospodářský výsledek o jednu miliardu eur do roku 2011. Současně využíváme nové příležitosti k růstu a vstupujeme na nové trhy například v západní Africe.“

  Úpravy v letovém řádu odpovídající poklesu poptávky se výrazněji projeví snižováním frekvencí u jednotlivých spojů, spojováním vybraných linek a převzetím některých spojů jinými aeroliniemi ze skupiny Lufthansa. V zimním letovém řádu tak například dojde k novému uspořádání a harmonizaci letů společností Lufthansa a Brussels Airlines mezi Německem a Belgií. Lufthansa převezme spoje z Frankfurtu a Mnichova do Bruselu, Brussels Airlines na oplátku propojí Brusel s Hamburkem a Berlínem.

  I přes nezbytné škrty Lufthansa pokračuje v rozvoji na nových strategicky významných a rostoucích trzích. Mezi její stěžejní cíle patří západní a střední Afrika. Lufthansa dále rozšiřuje služby v tomto regionu a s platností zimního letového řádu začne denně létat do nigerijské metropole Abuja. Tyto lety budou třikrát týdně pokračovat do města Malabo v Rovníkové Guineji a čtyřikrát týdně do nigerijského Port Harcourt, který je novinkou v zimním letovém řádu. V červenci pak největší německý přepravce zahájí provoz na lince do Libreville v Gabunu. V tomto na suroviny bohatém regionu Lufthansa létá také do měst Luanda (Angola) a Lagos (Nigérie). Ve srovnání s loňským rokem Lufthansa zdvojnásobila počet letů do střední a západní Afriky a navýšila jejich počet z 11 na 21 týdně.

  Od 1. října si mohou klienti společnosti Lufthansa díky dohodě o společném označování linek rezervovat také lety partnerské společnosti JetBlue. Americký přepravce své spoje provozuje nově také s čísly letů Lufthansy a nabízí spoje z New Yorku a Bostonu do dvanácti destinací v USA a Portoriku. Dále budou obnoveny sezónní lety z Hamburku do Innsbrucku, z Frankfurtu do Kapského města a z Düsseldorfu do Miami.

  Lufthansa v minulých měsících z ekonomických důvodů přerušila lety do měst Erivan (Arménie), Bristol (Velká Británie), Ufa (Rusko) a Portland/Oregon (USA).

  Také další přepravci sdružení ve skupině Lufthansa – Austrian Airlines, bmi, Brussels Airlines a SWISS – zahajují provoz dle zimního letového řádu 25. října. Všech pět společností včetně Lufthansy obsluhuje prostřednictvím přepravních uzlů v Bruselu, Düsseldorfu, Frankfurtu, Londýně-Heathrow, Mnichově, Vídni a Curychu dohromady 254 destinací ve 101 zemích čtyřech kontinentů. Každý z přepravců svoji nabídku rozšiřuje také škálou dohod o společném provozu s partnerskými aeroliniemi.

Kontakt:
  Donath-Burson-Marsteller
  Jan Laštovička
  GSM: +420 602 389 165
  E-mail: jan.lastovicka@bm.com

  Soubory ke stažení:

  Document Icon zimni_rad_lufthansa.doc