Vydáno: 5.2.2003
Housing & Construction (CZ)

Zakázka na D47 v souladu s českým právním řádem

  Praha 5. února 2003 – Zástupci akcionářů ovládajících českou akciovou společnost Housing & Construction (CZ) potvrdili v písemném prohlášení, že při získávání zakázky na výstavbu 80,2 km dálnice z Lipníka nad Bečvou do Ostravy postupovali v souladu s českým právním řádem. Současně se řídili vlastními vnitropodnikovými pravidly a směrnicemi pro řádný výkon podnikatelské činnosti v zemích svého původu. Svůj podpis na prohlášení připojil také předseda dozorčí rady H & C Jiří Šedivý.

  „Pochybnosti o způsobu získání zakázky chceme vyvrátit jednou pro vždy,“ uvedl Jiří Šedivý, předseda dozorčí rady Housing & Construction (CZ). „Členové konsorcia si prostě jiný, než striktně etický, postup k získávání zakázek nemohou dovolit. V mateřských zemích patří k největším ve svém oboru,“ dodal.

  Příprava, výstavba a provozování dálnice D 47 bude realizována společnostmi, které vytvořily konsorcium Housing & Construction (CZ). Skládá se ze čtyř společností Housing & Construction Holding, Halliburton Brown & Root a Bau Holding Strabag (každá s podílem 31,66 %) a Shiran (5 %). Finančním poradcem a garantem projektu je Deutsche Bank. Společně se Citibank, Commerzbank West LB a dalšími předními bankovními domy připravilo konsorcium vydání dluhopisů na pokrytí části finančních nákladů výstavby, provozování a údržby dálnice D 47. Veškeré náklady projektu budou přitom hrazeny z dluhopisů, komerčních úvěrů a zdrojů poskytnutých třemi hlavními partnery, tvořícími konsorcium Housing & Construction (CZ).

  Příloha:
  Prohlášení Housing & Construction (CZ) o řádném výkonu podnikatelské činnosti

  Kontakt:
  Donath-Burson-Marsteller
  Michal Donath
  GSM: 0602 222 128
  michal_donath@cz.bm.com

Soubory ke stažení:

Document Icon eticke_podnikani_cz.doc Document Icon Declaration of PBC_cz.doc