Vydáno: 3.3.2003
DBM

Agentura v nejlepších letech

  Praha 3. března 2003 – Před padesáti lety, 1. března 1953, vznikla ve Spojených státech agentura Burson-Marsteller zaměřená na poskytování služeb v oblasti public relations. Nyní působí ve třiceti zemích světa a zaměstnává více než dva tisíce konzultantů. Zakladatel agentury Harold Burson i přes svůj pokročilý věk stále dochází do kanceláře na Park Avenue v New Yorku a poskytuje konzultace kolegům i klientům. Jeho společník Bill Marsteller zemřel ve věku 73 let v roce 1987.

  „Ohlédnu-li se zpátky, vidím, že jen velmi málo agentur přežilo své zakladatele,“ řekl dnes dvaaosmdesátiletý Harold Burson. „Stovku už s ní neoslavím, ona se toho ale určitě dočká,“ dodává Burson. Ve zprávě zaměstnancům, kde Burson rekapituluje historii agentury, vzpomíná mimo jiné na recepci v Bílém domě u prezidenta George Bushe staršího: „Při představování jsem zašeptal své jméno poradci pana Bushe a sám prezident se ozval a řekl, ’a, tady přichází pan public relations’.“ V roce 1999 byl Harold Burson časopisem PR Week označen za nejvlivnější osobu dvacátého století v oboru PR.

  Harold Burson a Bill Marsteller se seznámili v roce 1952. Marsteller v té době vedl reklamní agenturu s více než padesáti zaměstnanci a Burson zase malou agenturu zaměřenou na public relations. Úspěch přineslo až spojení těchto dvou osobností, které byly velmi rozdílné co do vzezření, ale sdílely společné hodnoty a etické principy, které se ve firmě nezměnily a jsou ve všech kancelářích stejné.

  Česká pobočka Burson-Marsteller vznikla v roce 1991. Od roku 1998 působí na českém trhu jako Donath-Burson-Marsteller. Je zakládajícím členem Asociace PR agentur. V roce 2001 potvrdila auditorská firma Det Norske Veritas, že agentura DBM jako první v ČR dodržuje standardy podle PRCA/APRA Consultancy Management Standard britské a české asociace PR agentur.


  Kontakt:
  Donath-Burson-Marsteller
  Gabriela Svobodová
  Tel.: 224 211 220
  Fax: 224 211 620
  GSM: 602 389 166
  Email: gabriela_svobodova@cz.bm.com

Soubory ke stažení:

Document Icon padesat_let.doc