Vydáno: 14.8.2002
KPNQwest/GTS

Obrana serverů proti povodni

  Praha 14. srpna 2002 – Zdarma po dobu povodní nabízí datové centrum GTS Telehouse umístění a provoz serveru organizacím, kterým v důsledku povodní zkolabovaly kvůli odpojení těchto serverů datové či internetové služby, například webové stránky.
  GTS Telehouse, který je umístěn na pražských Vinohradech v bezpečné vzdálenosti od vody a dieselovými agregáty je zajištěn i proti dlouhodobým výpadkům elektrického proudu, je připraven postiženým organizacím poskytnout okamžitou kapacitu v celkové výši 1 Gbits/s.

  „Povodně nesmí být překážkou zajištění informačních toků,“ řekl David Duroň, tiskový mluvčí KPNQwest/GTS, která GTS Telehouse provozuje. „Plynulý provoz serverů je přitom energií Internetu, jehož důležitost roste právě v krizových obdobích,“ dodal David Duroň.

  KPNQwest/GTS, největší alternativní operátor, má jenom v Praze v terénu šest technických týmů (čtyřicet techniků), kteří monitorují stav telekomunikační sítě a technických zařízení společnosti a komunikují s krizovými štáby.

  Organizace, které kvůli povodním nemají v provozu svůj server, se pro jeho bezplatné umístění v GTS Telehouse mohou obrátit na linku: 0800 31 31 31.

  Kontakt:
  KPNQwest / GTS
  David Duroň, marketingový ředitel a tiskový mluvčí
  Tel.: 02/96 157 376
  E-mail: david.duron@gtsgroup.cz

  Donath-Burson-Marsteller
  Radek Stavěl
  GSM: 0602-682 608
  radek_stavel@cz.bm.com

Soubory ke stažení:

Document Icon KMV_oznameni.doc