Vydáno: 30.6.2014
UPS

UPS rozšiřuje portfolio expresní kombinované přepravy o nové nákladní železniční spojení Čína–Evropa

  Služba zákazníkům pomůže vyvážit rychlost a cenu přepravy v dodavatelských řetězcích

  BRUSEL 30. června 2014 – UPS® (NYSE: UPS) dnes oznámila zavedení železniční celokontejnerové (Full Container Load/FLC) přepravy na své přepravní trase z Číny do Evropy. Jde o nejnovější z řady rozšíření celosvětových služeb UPS navržené s cílem nabídnout zákazníkům více způsobů přepravy.

  „Naši zákazníci hledají u UPS řešení, která jim pomohou lépe spravovat vlastní zásoby, pronikat na nové trhy a současně kontrolovat provozní náklady,“ uvedl Jens Poggensee, viceprezident UPS pro nákladní přepravu pro oblast Evropy. „Nové železniční řešení pro naše evropské klienty doplní stávající možnosti v oblasti námořní, letecké a balíkové přepravy na jedné z největších světových nákladních přepravních tras. Zákazníci nyní budou mít přístup k širšímu portfoliu přepravních služeb, které bude lépe reagovat na potřeby jejich podnikání.“

  Železniční spojení je k dispozici na dvou různých trasách z Čcheng-tu (Chengdu) do polské Lodže a z Čeng-čou (Zhengzhou) do německého Hamburku. Zkombinováním železniční přepravy se stávající integrovanou sítí velkoobjemové a nákladní silniční přepravy UPS je služba o 50 % rychlejší než přeprava po moři při snížení nákladů až o 70 % v porovnání s leteckou nákladní přepravou*. Technologie UPS přitom umožňují zásilky sledovat po celou dobu přepravy.

  Načasování nové železniční přepravy vychází z aktuálních potřeb zákazníků na zefektivnění dodavatelských řetězců. Podle nedávného průzkumu Seabury 71 % zákazníků očekává v příštích 1-3 letech mírný až silný přesun k využívání levnějších způsobů přepravy.

  Železniční řešení mohou zákazníci využít na smluvním základě. Jeho zavedení předcházelo několik vylepšení portfolia služeb UPS v oblasti kombinované evropské přepravy v roce 2013, která zahrnovala rozšíření služby UPS Preferred™ pro námořní přepravu kusových zásilek (Less-Than-Container/LCL) z Asie do Mexika a z Evropy do USA a Kanady a novou službu UPS Worldwide Express Freight™ pro urgentní přepravu těžkých nákladů s kritickým časem dodání.

  UPS
  UPS (NYSE:UPS) je světový lídr v oblasti logistiky a nabízí širokou škálu řešení včetně přepravy balíků a nákladní přepravy; usnadnění mezinárodního obchodu a rozvoje pokročilých technologií, díky kterým lze efektivněji řídit dění v obchodním světě. Hlavní sídlo společnosti je v Atlantě, USA. Své služby UPS poskytuje ve více než 220 zemích a teritoriích světa. Adresa internetových stránek společnosti je ups.com, korporátní blog naleznete na blog.ups.com. Novinky a zprávy UPS jsou k dispozici na pressroom.ups.com/RSS.

Kontakt: