Vydáno: 18.3.2003
CME

CME posiluje finanční tým

  Hamilton (Bermudy)/Praha 18. března 2003 – Společnost CME dnes oznámila, že Wallace Macmillan, 45, byl s okamžitou platností jmenován viceprezidentem CME a finančním ředitelem firmy. Macmillan má bohaté zkušenosti z oblasti financování provozu médií, které hodlá využít při finančním řízení televizních stanic CME ve střední a východní Evropě. Působil 20 let v různých finančních funkcích zejména v oblasti nahrávacích firem jak v regionu, tak na úrovni skupiny. V roce 1999 se stal viceprezidentem pro finance společnosti EMI Recorded Music. Předtím pracoval jako finanční ředitel EMI Virgin Sector a jako regionální finanční ředitel pro Jižní Ameriku a Jihovýchodní Asii.

  Dosavadní finanční ředitel Mark Wyllie přešel na pozici viceprezidenta společnosti pro oblast daní a plánování. Spolu s prezidentem CME Fredem Klinkhammerem a šéfprávničkou firmy Andreou Kozma se bude také přímo podílet na získání arbitrážní úhrady od České republiky ve výši 353 milionů USD.

  „Posílení finačního týmu o Wallace Macmillana a přechod Marka Wyllieho na post viceprezidenta umožní plnou realizaci našeho programu zvyšování provozní efektivnosti všech stanic skupiny,“ uvedl Fred Klinkhammer, prezident a výkonný ředitel CME. „Chceme se soustředit na zvyšování úrovně provozního zisku a na účelné využití prostředků získaných z arbitrážního rozhodnutí ve prospěch akcionářů CME,“ dodal Klinkhammer.

  Central European Media Enterprises Ltd. (CME) je televizní společnost, která vlastní přední televizní stanice ve čtyřech zemích s celkovým počtem přibližně 71 milionů diváků. CME provozuje televizní stanice v Rumunsku (PRO TV, Acasa), Slovinsku (POP TV, Kanal A), Slovensku (Markiza TV) a na Ukrajině ( Studio 1+1). Společnost CME je obchodována v USA na trhu NASDAQ pod symbolem "CETV".

  Tato tisková zpráva by měla být vnímána v kontextu obsahu výroční zprávy společnosti Central European Media Enterprises Ltd. (10-K) k 31. 12. 2001 a v kontextu čtvrtletních zpráv podaných v roce 2002 (10-Q), které obsahují věcné informace o společnosti. Tyto zprávy společnosti CME (10-Q a 10-K) jsou dostupné na adrese www.sec.gov.

  Kontakt:
  Donath-Burson-Marsteller
  Michal Donath
  GSM: +420 602 222 128
  michal_donath@cz.bm.com

Soubory ke stažení:

Document Icon CME_posiluje_cz.doc