Vydáno: 8.10.2013
UPS

UPS spouští Celosvětový měsíc dobrovolníků

  UPS® SPOUŠTÍ CELOSVĚTOVÝ MĚSÍC DOBROVOLNÍKŮ, ZAVÁZALA SE VYSADIT DALŠÍ MILION STROMŮ

  Na granty v oblasti životního prostředí rozdělí 2,3 milionu dolarů

  ATLANTA 8. října 2013 – Nadace UPS, dobročinná organizace společnosti UPS (NYSE: UPS), spustila k 1. říjnu desátý ročník Celosvětového měsíce dobrovolníků (Global Volunteer Month). V jeho rámci se zavázala vysadit další milion stromů po celém světě. Nadace UPS rovněž oznámila, že rozdělí 2,3 milionu dolarů ve formě grantů, kterými podpoří programy životního prostředí a iniciativy zaměřené na problematiku lesů po celém světě.

  V roce 2011 UPS odstartovala novou iniciativu Global Forestry Initiative zaměřenou na celosvětové lesnictví, ochranu a zachování lesů ve Spojených státech i po celém světě. V následujícím roce Nadace UPS v rámci tohoto environmentálního programu iniciovala výsadbu jednoho milionu stromů po celém světě. K dnešnímu dni již bylo vysazeno více než 1,3 milionu stromů.

  „Investice do výsadby stromů a zalesňování jsou v našem programu udržitelnosti životního prostředí klíčové,“ uvedl Eduardo Martinez, prezident Nadace UPS. „Pomáhají vytvářet pevné vztahy s komunitou. Do iniciativy s výsadbou stromů po celém světě se také zapojují desítky tisíc zaměstnanců UPS.“

  V roce 2013 patřily mezi příjemce grantů zaměřených na ochranu a zlepšování životního prostředí následující iniciativy a organizace:

  • Earth Day Network – finanční grant přidělený na projekt Trees for Communities, který podpoří vysazení 390 tisíc stromů v Rusku, Norsku, Etiopii, Keni a Kamerunu.
  • Keep America Beautiful, Inc. – grant na podporu komunit a aktivity navazující na výsadbu stromů a na podporu soutěže Vision for America Awards 2014.
  • National Arbor Day Foundation – na podporu zaměstnaneckého programu UPS Employee Forest Program, který je zaměřen na ochranu lesů a obnovu zalesnění vytipovaných oblastí ve Spojených státech i jinde na světě.
  • The Nature Conservancy – na podporu iniciativy UPS Global Forestry Initiative a zalesňování ve Spojených státech, Brazílii, Guatemale, Haiti a Číně, zachování lesů v Kanadě, klimatickou politiku v Evropě a na podporu iniciativy Healthy Cities Healthy Trees.
  • World Resources Institute – na problematiku skleníkových plynů v rámci protokolu The Greenhouse Gas Protocol a snižování metanových emisí z přírodních plynů.

  Celosvětový měsíc dobrovolníků

  UPS v letošním desátém ročníku Celosvětového měsíce dobrovolníků podpoří 400 tisíc zaměstnanců v jejich úsilí nabídnout pomocnou ruku i odborné logistické znalosti místním komunitám a více chránit životního prostředí. V loňském roce zaměstnanci UPS odvedli celosvětově 1,8 milionů dobrovolnických hodin, což představuje navýšení v porovnání s rokem předchozím (2011), kdy zaměstnanci firmy odpracovali na dobrovolnických aktivitách 1,6 milionů hodin.

  „Také v České republice se do aktivit, týkajících se zlepšení životního prostředí, zapojuje stále více dobrovolníků. V letošním roce jsme například novým oplocením pozemku a vysazením ovocných keříků pomohli revitalizovat část sadu dětského domova v Dubé-Deštné. První hodiny odpracovali dobrovolníci UPS i v areálu Thomayerovy nemocnice v Praze, kde je do budoucna plánována obnova původního třešňového sadu,“ uvedl Pavel Adamovský, country manager společnosti UPS Czech Republic.

  Podrobné informace o dobrovolnických aktivitách UPS a iniciativách udržitelnosti najdete ve firemní zprávě Corporate Sustainability Report 2012 na www.ups.com/sustainability.

  Nadace UPS (UPS Foundation)

  UPS (NYSE: UPS) je světový lídr v oblasti logistiky a nabízí širokou škálu řešení včetně přepravy balíků a nákladu, usnadnění mezinárodního obchodu a rozvoje pokročilých technologií, díky kterým lze efektivněji řídit dění v obchodním světě. Od svého vzniku v roce 1907 si UPS vybudovala tradici odpovědné firmy se zájmem o dění v komunitách, jež podporuje programy, které vytvářejí dlouhodobá řešení potřeb komunit. Nadace UPS, založena v roce 1951 a, je odpovědná za pomoc při odstraňování překážek pro zapojování komunit do místních, národních a globálních celků. V roce 2012 UPS a její zaměstnanci včetně těch, kteří již odešli do důchodu, darovali na charitativní účely po celém světě více než 97,5 milionů dolarů. Informace o Nadaci UPS naleznete na UPS.com/foundation, zprávy o UPS jsou k dispozici na pressroom.ups.com/RSS.

Kontakt: