Vydáno: 5.3.2009
Lufthansa

Krátké zprávy

  Lufthansa Italia zahájí vnitrostátní lety z Milána do Říma, Neapole a Bari
  Jen několik týdnů po prvním letu rozšiřuje Lufthansa Italia díky vysoké poptávce síť destinací. Již od začátku února mohou cestující využít několik přímých letů denně do Paříže a Barcelony, od tohoto týdne k těmto destinacím přibude také Brusel, Budapešť, Bukurešť a Madrid. Od konce března Lufthansa Italia nabídku obohatí o další dvě evropské destinace – londýnské letiště Heathrow a portugalský Lisabon. Od 1. dubna společnost nabídne také vnitrostátní spoje z milánského letiště Malpensa do Říma, Neapole a Bari. Kvůli novým letům v rámci Itálie flotila společnosti posílí o další dva Airbusy A319, celkový počet těchto strojů tak stoupne na osm. Více informací v angličtině najdete zde>> a v němčině zde>>.

  Nové terminály pro samoobslužné odbavení
  Na 300 stávajících terminálů Lufthansa postupně nahradí jejich inovovanou verzí. Terminály budou nejdříve instalovány na letištích ve Frankfurtu a Miláně, na ostatních evropských letištích budou vyměněny do konce dubna. Kromě nového designu budou terminály vybaveny také scannerem RFID čipů, který dokáže přečíst data z nových typů pasů a karet. Nová technologie umožní rychlejší odbavení cestujícím, kteří mají doklady s čipem, odbavení proběhne pouze bezdotykovým naskenováním údajů z jejich pasu či občanského průkazu. Nové terminály mají také větší displej, údaje na něm jsou tedy lépe čitelné. Více informací v angličtině najdete zde>> a v němčině zde>>.

  Osvěžení po příletu
  Otevřením uvítacího salonku na frankfurtském letišti Lufthansa dále vylepšuje služby cestujícím. První salonek tohoto druhu vychází vstříc cestujícím, kteří přilétají mezikontinentálními spoji, a k dispozici je výhradně držitelům letenky do první a business třídy a klientům, kteří dosáhli určitého statusu ve věrnostním programu. Při plánování byla velká pozornost věnována koupelnám. Návštěvníci se tak bezprostředně po příletu mohou osvěžit a odpočinout si v jedné z 28 luxusních sprch. K dispozici je rovněž asistenční služba, která zajistí další servis včetně například vyžehlení. Lufthansa nyní provozuje celkem 65 salonků po celém světě, jejich prostory zabírají celkovou plochu přes 28 000 metrů čtverečních. Více informací v angličtině najdete zde>> a v němčině zde>>. Fotografie v tiskové kvalitě najdete zde>>.

  Prvotřídní lázně také na letišti
  Lufthansa na frankfurtském letišti otevřela nový salonek s exkluzivními lázněmi určený výhradně pasažérům cestujícím první třídou a členům takzvaného HON Circle. V prostorách se nachází šest sprchových kabin včetně dvou vířivek. Současně jde o vůbec první salonek Lufthansy, ve kterém jsou dvě místnosti určené k masážím. Hosté si zde mohou odpočinout a načerpat energii před dalším letem nebo si vybrat ze široké škály kosmetických a masážních procedur. Více informací v angličtině najdete zde>> a v němčině zde>>. Fotografie v tiskové kvalitě najdete zde>>.

  Šéfkuchařka Luisa Valazza připravila hvězdné menu
  V březnu a dubnu se na palubách první a business třídy na dálkových letech společnosti Lufthansa budou servírovat lahůdky, které vybrala hvězdná šéfkuchařka Luisa Valazza. Luisa Valazza pochází ze severoitalské provincie Navara a vede třemi hvězdičkami Michelin oceněnou kuchyň restaurace svého manžela. Restaurant pojmenovaný Al Sorriso se nachází poblíž Milána v malém městě jménem Soriso. Více informací v angličtině najdete zde>> a v němčině zde>>.

  Nové letištní salonky vítají při návštěvě New Yorku
  Rozšířené a modernizované prostory letištních salonků společnosti Lufthansa na newyorském letišti JFK přivítaly první hosty. Tři patra o celkové ploše 1500 čtverečních metrů nyní nabízí dvakrát více místa než salonky před rekonstrukcí. Pozornost zaslouží část určená pouze pro držitele letenky do první třídy a členy HON Circle. Jde totiž o první salonky tohoto druhu mimo evropské dopravní uzly společností Lufthansa a Swiss ve Frankfurtu, Mnichově a Curychu. „Naše prostory na letišti JFK jsou velkou reklamou Lufthansy na americkém kontinentu. Jde o důležitou součást našeho investičního programu na vylepšení našich salonků po celém světě v celkové výši 150 milionů eur,“ uvedl Oliver Wagner, viceprezident pro letištní služby a produkty společnosti Lufthansa. „Jen v prvních třech měsících letošního roku otevřeme sedm salonků, například v Bombaji a Paříži,“ dodal. Více informací v angličtině najdete zde>> a v němčině zde>>. Fotografie v tiskové kvalitě najdete zde>>.

  První Embraer 195 pro Air Dolomiti
  Air Dolomiti, italská dceřiná společnost Lufthansy, oficiálně převzala první letoun typu Embraer 195. Slavnostní ceremoniál v centrále společnosti Embraer v brazilském São José dos Campos symbolicky zahájil dodávku všech 30 strojů tohoto typu objednaných skupinou Lufthansa. Pět letounů Embraer 195, které pojmou 116 cestujících, převezme Air Dolomiti ještě letos, zbývající stroje budou doručeny do konce roku 2011. Objednávka nových letounů je součástí rozsáhlého plánu modernizace regionální flotily skupiny Lufthansa. Více informací v angličtině najdete zde>> a v němčině zde>>. Další fotografie najdete zde>>.

  Přímý přenos výroční tiskové konference
  Skupina Lufthansa oznámí finanční výsledky za uplynulý rok 11. března na výroční tiskové konferenci ve Frankfurtu. Výsledky hospodaření budou poté ke stažení na internetových stránkách www.lufthansa-financials.de. Na této adrese bude k dispozici také živý přenos z tiskové konference.

Kontakt: