Vydáno: 7.3.2014
Agender

Pracovní portál pracezeny.cz bilancuje roční působení na trhu práce

  8. 3. 2014 - Po roce od svého spuštění pomáhá pracovní portál pracezeny.cz zhruba deseti tisícům uchazeček najít práci. K tomu přispívá více než 200 firem svou nabídkou proženských, a v mnoha případech i flexibilních pracovních míst. „Nabídku na úzce profilovaném pracovním portále pracezeny.cz tvoří přes 10 procent flexibilních úvazků. Zatímco v České republice se jejich počet pohybuje jen kolem 5 procent,“ vyzdvihává úspěch ženského pracovního portálu po roce působení na českém trhu Petra Janíčková, zakladatelka serveru a prezidentka Business Leaders Fora. Spuštění pracovního portálu pracezeny.cz iniciovala společnost Agender, která podporuje myšlenku finančních úlev a pobídek pro flexibilní úvazky ve firmách působících v ČR. Svým působením chce do roku 2018 pomoci zdvojnásobit flexibilní úvazky. Jejich rozšíření považuje za nezbytné pro zlepšení situace na trhu práce ve vztahu ke znevýhodněným skupinám, jako jsou například ženy.

  Na portále pracezeny.cz si ženy mohou nejen hledat práci, ale také ji zdarma nabízet prostřednictvím nově zavedené služby Žena pro ženy –brigádu. „Reagovali jsme tak na výsledky říjnového dotazníkového šetření mezi kandidátkami využívajícími náš portál, ze kterého vyplynulo, že většina respondentek (69 %) hledá flexibilní úvazek a více než polovina touží po přivýdělku,“ říká Zuzana Andělová, marketingová manažerka pracezeny.cz.

  Míra nezaměstnanosti je u žen starších 25 let vyšší než u mužů. To bylo také důvodem, proč společnost Agender v loňském roce iniciovala také spuštění dalšího podpůrného nástroje - projektu INICIO. Ten je zaměřen na podporu rozjezdu podnikání. „Projekt INICIO je prostě dobrý nápad a Petra Janíčková je zárukou toho, že nápad se stane realitou, což se už také děje,“ říká Margareta Křížová, investorka projektu Den D a partnerka společnosti CEAG.

  Unikátní pracovní portál pracezeny.cz podporují moderní společnosti, které pomáhají rodinám sladit soukromý a pracovní život. Generálními partnery a partnery portálu jsou Allianz, Bernard, Česká spořitelna, ČEZ, ČSOB, GE Money Bank, GSK, HR Bright, ING pojišťovna, Kaufland, Leaseplan, RWE, Student Agency, T-Mobile, Vodafone a další.

  Potřebu vytváření flexibilních úvazků iniciovanou společností Agender otevřeně podpořily rovněž známé osobnosti jako spisovatel a publicista Michal Viewegh, novinářka a moderátorka Michaela Jílková, socioložka Jiřina Šiklová, publicista a antropolog Michal Horáček, ekonomka a moderátorka Micheala Hergetová, herečka a bývalá první dáma Dagmar Havlová, generální ředitelka ING pojišťovny ČR a SR Renata Mrázová, politička Alena Gajdůšková, zakladatel Pražského maratonu Carlo Capalbo a další.

  Kontakt:
  AGENDER s.r.o., Nad Jezerkou 1275/5, Praha 4
  Zuzana Andělová, email: zuzana.andelova@agender.cz, tel.: 776 117 766

Kontakt: