Vydáno: 8.8.2003
Prague Biennale

Sběratelé moderního umění na Prague Biennale

  Praha 8. srpna 2003 – Celé tři dny strávil přední americký sběratel umění a zakladatel Nadace Rubbell, Donald Rubbell, na výstavě Prague Biennale ve Veletržním paláci. Společně s manželkou Merou si pečlivě prohlédl všechna vystavená díla a čas věnoval i schůzkám s vystavujícími umělci. Dílo Jeanna Pierra Khazema a jeho živá třicetiminutová performance obnažené Mony Lisy v Anežském klášteře jej zaujala natolik, že vyzval francouzského umělce k realizaci stejného vystoupení také pro Nadaci Rubbell v Miami.

  „Pražské Bienále je lepší než bienále v Benátkách,“ ohodnotili výstavu manželé Rubbellovi. „Je skutečným měřítkem současné tvořivosti, kterou charakterizuje velká energie a neuvěřitelná šíře záběru,“ dodal Rubbell na adresu pražské přehlídky současného umění, která potrvá již jen dva týdny.

  Donald Rubbell je jedním z největších sběratelů na světě. Žije v New Yorku a sbíráním newyorského a mezinárodního umění se zabývá již padesát let. Mezi své přátele počítal Rubbel Andyho Warhola, později pak tvůrce grafiti Keitha Haringa, Basquiata, Juliana Schnabela, Jeffa Koonse, Francesca Clementeho, Damiena Hirsta, Maurizia Cattelana a další světově proslulé umělce. Široká sbírka umění Nadace Rubbell je trvale vystavena v Miami a je považována za jednu z největších sbírek současného umění.

  Výstavu připravili autoři mezinárodního časopisu o současném umění Flash Art Giancarlo Politi a Helena Kontová. Prezidentem projektu je generální ředitel Národní galerie Milan Knížák a hlavním koordinátorem Gabriele Guzzo ze společnosti Karlovarské minerální vody.

  Kontakt:
  Donath-Burson-Marsteller
  Gabriela Svobodová
  GSM: 602 389 166
  Email: gabriela_svobodova@cz.bm.com

Soubory ke stažení:

Document Icon sberatele_na_Biennale.doc