Vydáno: 9.12.2002
GTS

Volba internetu

    Praha 9. prosince 2002 – Službu Volba operátora zároveň pro hlasové služby a připojení k internetu spustila jako první v ČR společnost GTS. Přístup k internetu prostřednictvím Volby operátora je účtován po minutách, a to lineárně, takže každá minuta připojení stojí stejně. Tento způsob účtování přináší průměrně třetinovou úsporu nákladů v porovnání s připojením prostřednictvím dominantního operátora.

    „Volba operátora získala nový rozměr,“ prohlásil David Duroň, ředitel marketingu GTS. „Zpřístupnění internetu ji totiž činí zajímavou pro nové skupiny uživatelů z podnikatelské sféry,“ dodal. „Připojení k internetu je ještě jednodušší než v případě telefonního volání, protože nemusíte manuálně vytáčet předvolbu. Máte ji totiž přednastavenou ve svém počítači,“ vysvětlil Duroň.

    Společnost začala službu Volba operátora pod názvem GTS Volba Plus poskytovat firemním zákazníkům z řad menších firem, ke kterým nemá přivedenu vlastní síť. Poskytování připojení na internet prostřednictvím této služby umožnilo společnosti GTS rozhodnutí ČTÚ. Tím regulátor nahradil propojovací smlouvu mezi GTS a Českým Telecomem, na které se operátoři nemohli dohodnout.

    GTS Czech je největším alternativním operátorem v České republice. Působí na našem trhu od roku 1991 a poskytuje komplexní nabídku hlasových, datových, internetových, operátorských a integrovaných služeb. Mezinárodní finanční a telekomunikační společnost Antel Holdings v srpnu 2002 převzala skupinu GTS Central Europe, včetně české pobočky.

Soubory ke stažení:

Document Icon Volba internetu.doc