Vydáno: 4.11.2019
UPS

UPS a Letiště Praha spolupracují na snížení hluku

  SPOLEČNOSTI UPS A LETIŠTĚ PRAHA SPOLUPRACUJÍ NA SNÍŽENÍ HLUKU

  Společnosti UPS a Letiště Praha připravují kroky pro zmírnění dopadu nákladní letecké přepravy

  PRAHA, 4. listopadu 2019 - Společnosti UPS® (UPS) a Letiště Praha dnes oznámily, že podepsaly memorandum o porozumění týkající se snížení hluku a vlivu nákladní letecké dopravy na životní prostředí na pražském letišti.

  „Pokračující růst celosvětového obchodu a e-commerce se odráží v rostoucí poptávce po expresních leteckých službách a nákladní přepravě. Noční lety jsou nezbytnou součástí služeb, prostřednictvím kterých se společnosti jako je UPS snaží vyjít vstříc zákazníkům. Jsme odhodláni být dobrými sousedy na letištích, které jsou součástí naší globální logistické sítě,“ uvedl Marcin Krzak, country manager společnosti UPS Czech Republic. „Společnost UPS, jako jeden z největších nákladních dopravců na světě, může díky svým znalostem a zkušenostem nalézat ve spolupráci s našimi zákazníky, vládami a letišti na celém světě vhodná řešení, která přispívají ke zmírnění dopadů na životní prostředí.“

  Dohoda o spolupráci mezi Letištěm Praha a společností UPS poskytuje formální rámec pro další spolupráci, například prostřednictvím workshopů a vzájemné výměny informací. Konkrétně budou zástupci obou firem sdílet poznatky a osvědčené postupy týkající se opatření ke snížení hluku. Mimo jiné i opatření, která byla zavedena na jiných letištích a která by mohla být případně zavedena v budoucnu i v Praze.

  Kromě toho bude Letiště Praha dále informovat UPS o plánovaném rozvoji či chystaných změnách infrastruktury, které budou mít provozní dopad. Společnost UPS pak na druhé straně bude informovat o plánech na obnovu flotily letadel a zavádění nových technologií. Hlavním cílem spolupráce je snížit hlukovou zátěž současných nočních letů a koordinovat další opatření či omezení v této oblasti.

  „Snižování zátěže na životní prostředí spolu se zvyšováním úrovně poskytovaných služeb patří mezi naše dlouhodobé cíle, proto je pro nás v tomto ohledu spolupráce s leteckými dopravci a vzájemná výměna informací zásadní. Věříme, že díky postupnému zavádění nových procesů a využívání moderních technologií budeme schopni těchto cílů dosáhnout,“ uvedl Václav Řehoř, předseda představenstva Letiště Praha.

  V rámci navýšení celosvětové kapacity letecké nákladní přepravy rozšíří UPS flotilu o více než 40 letadel včetně 28 nejmodernějších letounů Boeing 747-8F. Toto moderní letadlo, vybavené pokročilými motory GEnx-2B a křídly navrženými pro maximální aerodynamickou účinnost, je o 30 procent tišší a o 16 procent palivově úspornější než starší modely velkých nákladních letadel.

  Zbytek flotily společnosti UPS Airlines s více než 250 letadly s rezervou splňuje požadavky na hluk úrovně IV dle Mezinárodní organizace pro civilní letectví (ICAO), což je nejpřísnější úroveň pro omezení hluku. Piloti UPS také využívají plynulý sestup (CDA), kdy stroj na volnoběh klouže na přistání. Zkušební data ukazují, že plynulé sestupy letadel pomáhají při přistání snižovat hluk i emise oxidů dusíku a zároveň také šetřit palivo.

  Společnost UPS působí v České republice od roku 1992. UPS Czech Republic má v současnosti přes 430 zaměstnanců a 8 poboček v České republice. Z Letiště Václava Havla Praha provozuje pětkrát týdně, vždy od pondělí do pátku, zpáteční lety do svého evropského hubu v německém Kolíně nad Rýnem, díky které spojuje české firmy se zbytkem světa.


  O společnost UPS

  UPS (NYSE:UPS) je světový lídr v oblasti logistiky a nabízí širokou škálu řešení včetně přepravy balíků a nákladní přepravy, usnadnění mezinárodního obchodu a rozvoje pokročilých technologií, díky kterým lze efektivněji řídit dění v obchodním světě. Hlavní sídlo společnosti je v Atlantě, USA. UPS své služby poskytuje ve více než 220 zemích a teritoriích světa. Společnost UPS byla časopisem Newsweek označena za nejvíce zákaznicky orientovanou americkou firmu (America’s Best Customer Service) v oblasti zasilatelství a distribuce; podle časopisu Forbes je firma Nejhodnotnější značkou v dopravě (Most Valuable Brand in Transportation); UPS je vysoce ceněna i podle dalších prestižních hodnocení – v oblasti sociální odpovědnosti podle žebříčku JUST 100, indexu Dow Jones Sustainability World a kvocientu Harris Poll Reputation. Informace o společnosti naleznete na ups.com nebo pressroom.ups.com a korporátní blog na ups.com/longitudes. Firemní online newsletter UPS Horizons zaměřený na trvalou udržitelnost je na ups.com/sustainabilitynewsletter. Novinky a zprávy UPS jsou k dispozici také prostřednictvím Twitteru na @UPS_News.


  O Letišti Praha

  Společnost Letiště Praha je provozovatelem Letiště Václava Havla Praha (PRG), které je největším a nejvýznamnějším mezinárodním letištěm v České republice. V loňském roce Letiště Praha odbavilo téměř 16,8 milionů cestujících, což představovalo téměř 9% nárůst. Během zimního letového řádu 2019 operuje své pravidelné přímé lety z Prahy celkem 60 dopravců, a to do více než 121 destinací v 46 zemích. Letiště Praha získalo v loňském roce cenu Airport Airport Quality Award, kterou uděluje mezinárodní sdružení letišť Airports Council International (ACI), a v letech 2015 a 2017 mu bylo uděleno ocenění World Routes Marketing Awards. Letiště Praha plánuje investovat do dalšího rozvoje, jež bude zahrnovat rozšíření stávajícího Terminálu 2 a výstavbu nové paralelní dráhy, parkovacích domů a dalších objektů v areálu letiště. Za své trvalé úsilí v oblasti snižování uhlíkové stopy bylo Letiště Praha zařazeno do 3. úrovně iniciativy Airport Carbon Accreditation (ACA). Více informací naleznete na www.prg.aero nebo na Twitteru @PragueAirport.


Kontakt: