Vydáno: 31.1.2013
BILLA ČR

BILLA končí na Kolbenově

  Praha 31. ledna 2013 - Řetězec supermarketů BILLA k 31. lednu 2013 ukončí provoz prodejny na stanici metra B Kolbenova v Praze. Obchodní výsledky této filiálky dlouhodobě nesplňovaly očekávání. Prodejnu zákazníkům nahradí nedaleká pobočka BILLY v Galerii Fénix na předchozí stanici metra Vysočanská. BILLA na Kolbenově začala fungovat před několika lety po řetězci Delvita, jehož prodejny převzala.

  „Trh v Praze je z hlediska dostupných maloobchodních prostor velmi nasycený. V rámci úspory nákladů proto každou filiálku a její výsledky pravidelně velmi pečlivě vyhodnocujeme,“ říká Jaroslaw Szczypka, generální ředitel společnosti BILLA v České republice. „V tomto případě jsme navíc měli dvě prodejny ve velké blízkosti, přičemž stanice metra Kolbenova na rozdíl od Vysočanské nepatří k těm vytíženým s vysokým provozem lidí, kteří by si ráno či odpoledne zašli nakupovat. Není zde parkoviště a v okolí se nechystá ani žádná větší výstavba, která by mohla do budoucna přivést zákazníky, kteří by sem chodili pravidelně nakupovat,“ dodává Szczypka s tím, že většina ze zhruba třicítky stávajících pracovníků se přesune do dalších prodejen BILLA, kde budou moci využít svou kvalifikaci i zkušenosti.

  V posledních letech BILLA otevírá ročně zhruba desítku nových prodejen. Vloni to byly například filiálky v Praze Dolních Počernicích, Letech u Dobřichovic, nebo Kostelci nad Černými lesy. Dvě až tři také v průběhu roku z obchodních důvodů uzavře, nebo některé přesune na jiné místo. V minulém roce tak například v Mostě přestěhovala prodejnu z OC Prior do nových moderních prostor na Chomutovské ulici.

Kontakt:
  Donath Business & Media
  Gabriela Bechynská
  GSM: +420 731 453 102
  E-mail: gabriela.bechynska@dbm.cz

  Soubory ke stažení:

  Document Icon Billa_konci_na_Kolbenove.doc