Vydáno: 30.6.2016
UPS

UPS rozšíří svoji evropskou skladovací síť FSL, kterou podpoří odvětví zdravotnických prostředků

  Výrobci získají větší kontrolu nad svými zásobami a distribucí, budou mít větší přehled o zboží na skladě a budou moci lépe uspokojit své zákazníky

  Praha, 30. června 2016 – Společnost UPS (NYSE: UPS) dnes oznámila rozšíření distribuční zdravotnické sítě FSL (field stocking locations) v Evropě, které umožní zkrácení dodacích lhůt a lepší evidenci zásob na skladě. Strategicky rozmístěné skladovací provozy FSL zajišťují transport zásilek citlivých na dobu přepravy a jejich efektivní skladování. Zboží se tak k zákazníkům dostane rychleji, firmám umožňuje lepší řízení nákladů na skladování, dodržování právních předpisů a neomezené sledování přepravovaného zboží.

  Oznámení o rozšíření přepravní sítě FSL v Evropě následuje po spuštění plně kompatibilní zdravotnické sítě FSL v USA v roce 2014. Posílení celosvětové sítě FSL v důsledku rozšíření její evropské části pomůže obchodním zástupcům nabízet svým zákazníkům špičkové služby v daném oboru a zvýšit svoji efektivnost. Zákazníci tak mají možnost skladovat své zdravotnické prostředky v blízkosti nemocnic pro případ naléhavé potřeby. Všechny provozy UPS vyhovují náročným programům pro zajištění a dodržování kvality a jsou plně integrovány do celosvětové přepravní sítě UPS.

  UPS v Evropě modernizuje vybrané provozy FSL v bezprostřední blízkosti nemocničních zařízení, jsou vybaveny systémem řízení kvality, jehož součástí je sledování teploty a expirace zboží. Provozy FSL tak nabízejí nákladově efektivní a praktické řešení.

  „Značná část zdravotnických přístrojů je běžně skladována ve vozech obchodních zástupců nebo ve skladovacím kufru, jak se říká v profesním žargonu,“ uvádí Jan Denecker, ředitel marketingu a strategie pro oblast zdravotnictví UPS Evropa. „To vede k přemrštěným zásobám s velmi malým, či nulovým přehledem o jejich výši a nezajištění optimálních skladovacích podmínek. Síť FSL společnosti UPS pomáhá výrobcům zdravotnických prostředků tyto problémy řešit.“

  Rozšíření evropské sítě FSL uzavírá řadu expanzí v Evropě včetně akvizic společnosti Poltraf, polského poskytovatele logistických služeb zaměřených na zdravotnictví a Polar Speed ve Velké Británii. UPS také otevřela logistické centrum na amsterdamském letišti Schipholsplňující přísné normy pro přepravu zásilek citlivých na výkyvy teploty a dále rozšířila prostory evropského distribučního centra firmy zaměřeného na zdravotnictví v nizozemském Roermondu.

  „Pokračující investice UPS v Evropě potvrzují náš závazek poskytovat to nejlepší globální řešení pro firmy zaměřené na zdravotnictví a biologické vědy,“ uvedl Geoff Light, viceprezident UPS pro strategie v oblasti zdravotnické logistiky.

  UPS má na celém světě více než 50 logistických center zaměřených na přepravu a skladování zdravotnických zásilek, které chrání výrobky s vysokou hodnotou a citlivostí na výkyvy teploty a urychlují jejich doručení koncovému poskytovateli. Logistická řešení firmy zaměřená na oblast zdravotnictví zahrnují také služby Temperature True® pro zabalení, přepravu a zmírnění rizika.

  Firemní síť FSL, jejíž součástí je více než tisíc center na celém světě, funguje od roku 1995. Je využívána řadou průmyslových odvětví včetně high-tech, telekomunikací, letectví, průmyslových, automobilových a neregulovaných výrobců zdravotnických přístrojů.

  Více informací o logistických řešeních UPS pro oblast zdravotnictví naleznete na www.ups.com/healthcare.

  UPS (NYSE:UPS) je světový lídr v oblasti logistiky a nabízí širokou škálu řešení včetně přepravy balíků a nákladní přepravy, usnadnění mezinárodního obchodu a rozvoje pokročilých technologií, díky kterým lze efektivněji řídit dění v obchodním světě. Hlavní sídlo společnosti je v Atlantě, USA. UPS své služby poskytuje ve více než 220 zemích a teritoriích světa. Adresa internetových stránek společnosti je ups.com®, korporátní blog naleznete na longitudes.ups.com. Novinky a zprávy UPS jsou k dispozici na pressroom.ups.com.

Kontakt: