Vydáno: 27.9.2007
Lufthansa

Lufthansa - zprávy

  Lufthansa a SWISS nabízejí klientům možnost podílet se na ochraně klimatu
  Cestující mají nyní možnost aktivně se vypořádat s klimatickými změnami. Jako nezávislého partnera projektu si Lufthansa vybrala organizaci myclimate. Prostřednictvím internetových stránek http://lufthansa.myclimate.org mohou ekologicky smýšlející cestující investovat do projektů zaměřených na ochranu klimatu. Darované prostředky budou použity na financování aktivit směřujících k redukci skleníkových plynů. Na zmíněných stránkách je umístěn kalkulátor, který na základě spotřeby paliva pro konkrétní let vypočítá množství vyprodukovaných emisí, doporučí částku kompenzující míru vyprodukovaných zplodin a uvede, jaký projekt podporu ve výši darovaného obnosu získá. Výsledná výše daru však závisí pouze na uvážení klienta a nijak cenu letenky neovlivní. Společnosti Lufthansa se od roku 1991 podařilo snížit spotřebu paliva téměř o 30% na současných 4,4 litrů na 100 kilometrů a pasažéra. Celý článek v angličtině zde>>zde>> v němčině.

  Lufthansa Cargo a DHL Express zakládají společnou přepravní firmu
  Deutsche Post World Net a Deutsche Lufthansa AG zakládají prostřednictvím svých dceřiných společností DHL Express a Lufthansa Cargo společnou nákladní přepravní firmu. Každá z nich bude mít ve společnosti se sídlem v Lipsku padesátiprocentní podíl. Nový podnik se zaměří na leteckou přepravu nákladu a expresních zásilek do Asie a zpět. První lety jsou plánovány na duben 2009. Založením společného podniku potvrzují oba partneři svou vedoucí pozici v expresní letecké nákladní přepravě. Lety z letiště Lipsko/Halle začne v dubnu 2009 zajišťovat jedenáct nových letounů typu Boeing 777-200LRF. Celá zpráva v angličtině zde>>zde>> v němčině. Fotografie v tiskové kvalitě zde>>.

  V zimním letovém řádu je 188 destinací v 79 zemích světa
  Letový řád společnosti pro zimu 2007/2008 s platností od 28. října 2007 zahrnuje 188 destinací v 79 zemích. Lufthansa bude nově létat například do Orlanda, Karáčí nebo Lahore. Pasažérům cestujícím z Prahy je k dispozici 109 přímých spojení do Hamburku, Stuttgartu, Düsseldorfu a do leteckých uzlů v Mnichově a Frankfurtu. Z Bratislavy bude Lufthansa létat do Mnichova třikrát týdně. Nový letový rád bude platit do 29. března 2008. Celá zpráva v češtině zde>>

  Společnost Lufthansa znovu zařazena na Dow Jones Sustainability World Index
  Společnost byla i v letošním roce zařazena na mezinárodně uznávaný žebříček sestavovaný organizací SAM Sustainable Asset Management Indexes GmbH se sídlem v Curychu. Ta firmy posuzuje na základě výkonu v ekonomické, ale také enviromentální a sociální oblasti. Pevné postavení společnosti na tomto indexu ji řadí mezi lídry svého průmyslového odvětví z hlediska udržitelnosti rozvoje. Lufthansa učinila v porovnání s rokem 2006 významný pokrok ve všech třech oblastech a získala nejvyšší hodnocení od svého prvního zařazení v tomto indexu v roce 1999. Ocenění získal přepravce například v oblastech Network Management, Efficiency a Environmental Reporting. Celý text v angličtině zde>>.

  Na Oktoberfest s Lufthansou a v tradičním kroji
  Na třech vybraných linkách do Asie, Severní a Jižní Ameriky se cestující budou do 11. října setkávat s posádkou oblečenou do tradičních bavorských krojů. Klasické uniformy ženské části palubní posádky nahradí puntíkaté dirndly, muži budou létat v tradičních bavorských oblecích. Letos poprvé bude takto ustrojena také část personálu druhého terminálu mnichovského letiště. “Vloni naši klienti na tuto dočasnou změnu reagovali s nadšením. To tedy bylo inspirací pro přenesení barev Oktoberfestu také do dalších prostor určených pro cestující na zemi i na palubách našich letadel,” uvedl Thomas Klühr, představitel skupiny Lufthansa a ředitel mnichovského dopravního uzlu. S palubní posádkou v tradičních krojích se cestující mohou setkat i na letech do Denveru, Sao Paula nebo Pekingu.

  Nové možnosti rezervace hotelů a zapůjčení aut na www.lufthansa.com
  Od září je na internetových stránkách www.lufthansa.com k dispozici rozšířená nabídka hotelů a půjčoven automobilů. Ve spolupráci s partnerskou společností HRS – Hotel Reservation Service si cestující nyní mhou vybrat z nabídky 225 000 světových hotelů všech cenových kategorií. Celý text v angličtině zde>>zde>> v němčině.

  Čerstvé ovoce
  Zdravá strava bohatá na ovoce a vitamíny je „trendy“ také na palubách letadel společnosti Lufthansa. Jen na frankfurtském letišti bylo loni do letadel společnosti naloženo 90 tun jablek a 100 tun banánů, což váhově odpovídá celému letounu Jumbo Jet (Boeing 747-700). Mimo to palubní personál naservíroval přes 100 tun ovocného salátu a 50 tun hroznů, které se mezi cestujícími těší mimořádné oblibě. Nejnovějším trendem je podávání sezónního exotického ovoce. V roce 2006 se ho spotřebovalo na 40 tun. Broskví, nektarinek a jahod pak celkem 21 tun. Tak alespoň na palubním jídelníčku nechybí dostatek vitamínů ani v zimě. Fotografie v tiskové kvalitě jsou zde>>.

Kontakt:
  Donath-Burson-Marsteller
  Jan Laštovička
  GSM: +420 602 389 165
  E-mail: jan.lastovicka@bm.com

  Soubory ke stažení:

  Document Icon LH_zpravy_zari_cz.doc