Vydáno: 14.12.2001
UPS

Na Moravě teď uveze UPS víc

  Praha 14. prosince 2001 - Společnost UPS v prosinci rozšířila svůj vozový park o nové speciálně upravené vozidlo pro přepravu expresních zásilek. Jeho hliníkovou skříň vyrobila a na podvozek vozidla MB Sprinter namontovala českobudějovická firma Future Tech. Je to poprvé, kdy bylo vozidlo kompletováno mimo tradiční montovny UPS ve Velké Británii a Německu. Nový automobil v typických hnědozlatých barvách UPS má téměř třikrát větší přepravní kapacitu než jeho předchůdci. Vzhledem ke vzrůstající poptávce po zasilatelských službách v moravském regionu bude nový vůz obsluhovat zákazníky na trase Ostrava-Brno- Praha.

  „Zvýšená poptávka na Moravě nás nutila hledat efektivní řešení," řekl Petr Zháňal, ředitel společnosti UPS Česká republika. „Zvýšila se přepravní kapacita a současně kleslo zatížení životního prostředí. Navíc se zvýšil komfort posádky a tím i bezpečnost a spolehlivost přepravy," dodal.

  UPS působí v České republice od roku 1992. Kromě centrály na letišti v Praze - Ruzyni provozuje osm regionálních poboček: v Pardubicích, Teplicích, Novém Boru, Liberci, Plzni, Českých Budějovicích, Ostravě a Brně. Z ruzyňského letiště je pětkrát týdně zajišťována letecká přeprava zásilek do evropského distribučního centra v německém Kolíně nad Rýnem. Odtud putují zásilky do více než dvou set zemí celého světa. V rámci speciální služby UPS "10.30" je každá zásilka převzatá běžný den do sedmnácti hodin dodána adresátovi ve většině měst Evropy a hlavních centrech USA následující pracovní den právě do půl jedenácté.


  Kontakt:
  Donath-Burson-Marsteller
  Josef Vacl
  Tel.: 02/2421 1220
  Fax: 02/2421 1620

Soubory ke stažení:

Document Icon nove auto.JPG Document Icon baliky z Moravy.doc