Vydáno: 7.3.2001
Jim Beam

Bourbon Ambassador na návštěvě v Praze

  Praha 7. března 2001 – Frederick Booker Noe III., „Bourbon Ambassador“ a pravnuk Jima Beama, dnes v Praze osobně představil nejnovější kolekci exkluzivních bourbonů. Sada, kterou nazval Small Batch Bourbon Collection, obsahuje čtyři ručně stáčené bourbony vyrobené podle speciálních receptur. Každý z nich má také svou vlastní historii a charakteristiku. Fred Noe představuje svůj bourbon kromě České republiky ještě v Polsku a Rusku.

  „Nemám pocit, že bych do Prahy přijel jen pracovat, slyšel jsem hodně o její historii, kterou bych alespoň částečně rád poznal,“ řekl Frederick Booker Noe. „V plánu mám ale také navštívit místa, kde se pije bourbon - to si přece nemohu nechat ujít,“ dodal. „Máme přesné informace o preferencích ve vaší zemi a tušíme, že kolekce Small Batch by mohla mít na vašem trhu stejný úspěch jako další bourbony z naší dílny,“ poznamenal Ronnie Leggett, ředitel pro prodej bourbonů značky Jim Beam ve východní Evropě, který Freda na jeho cestě doprovází.

  Fred Noe je ze sedmé generace rodiny Beamů. Narodil se a vyrostl v uznávaném „hlavním městě bourbonu“ – v Bradstownu ve státě Kentucky. Celý jeho život je intenzivně spojený s rodinou: vyrostl ve stejném domě jako jeho pradědeček a ulice, ve které žije, se nazývá Lihovarnická, protože v každém domě v okolí žije nějaký spřízněný lihovarník. Má ženu Sandy a dvanáctiletého syna Fredericka Bookera Noea IV.

  Evropské trhy zaznamenaly v posledních letech velký nárůst prodeje bourbonu Jim Beam. Volbou číslo jedna je v Německu a velké oblibě se těší i v České republice, Bulharsku, Rakousku a Maďarsku. Recept na americkou bourbon whiskey Jim Beam je starý už více než dvě století a byť je vlastnictvím jedné rodiny, v očích světa bývá tento bourbon vnímán jako obraz Ameriky. „Vlajkovou lodí“ jsou dva bourbony – Jim Beam White (zraje 4 roky) a jeho sourozenec Jim Beam Black (zraje 8 let). Dnes se kolekce rozšiřuje o exkluzivní sadu Small Batch, která nabízí čtyři bourbony (Basil Hayden‘s, Booker’s, Knob Creek a Baker’s).


  Poznámka: foto na vyžádání k dispozici.

  Kontakt:
  Donath-Burson-Marsteller
  Gabriela Svobodová
  Tel.: 02/2421 1220
  Fax: 02/2421 1620
  Email: gabriela_svobodova@cz.bm.com

Soubory ke stažení:

Document Icon TZ_navsteva.doc