Vydáno: 25.4.2013
CK Bolero

Cestovní kancelář Bolero končí

    Třeboň 25. dubna 2013 – Jihočeská cestovní kancelář Bolero tours po 23 letech končí svou činnost. Na další období se jí nepodařilo získat povinné pojištění proti úpadku. Cestovní kancelář v současné době neorganizuje žádný zájezd a nemá žádné klienty v zahraničí. Veškeré prodeje byly zastaveny už na začátku dubna, od té doby kancelář jednala s pojišťovnami a vyvíjela snahu k uzavření nutné pojistky na další období. Cenu několika set prodaných a dosud nerealizovaných zájezdů by mělo pokrýt dosavadní pojištění. Zástupci cestovní kanceláře spolupracují s pojišťovnou Generali, které předají podklady pro vypořádání.

    „Bohužel fenoménem se v posledních letech při prodeji zájezdů staly slevy,“ říká Jan Lebeda, spolumajitel CK Bolero Tours. „Je to zaklínadlo, bez kterého zájezd prakticky nejde prodat. Celý tento kolotoč společně s přetrvávající krizí a intenzivním šetřením zákazníků, které je stále těžší přesvědčit, aby vycestovali mimo krásné a rekreační jižní Čechy a obzvláště Třeboňsko, měl bohužel na náš hospodářský výsledek negativní dopad,“ říká. Právě na jeho základě pojišťovny neuzavřely s cestovní kanceláří smlouvu na letošní cestovní sezónu.

    „Na holičkách jsme nenechali nikoho. Našim klientům i pojišťovně poskytneme veškerou součinnost tak, aby byli všichni naši zákazníci odškodněni co nejrychleji. Vzniklá situace nás velmi mrzí a zákazníkům se omlouváme,“ dodává Jan Lebeda. CK Bolero tours bude v nejbližším období podrobně informovat své zákazníky o způsobu uplatnění jejich zákonných nároků.

    Cestovní kancelář Bolero Tours fungovala na českém trhu od roku 1990. Zájezdy nabízela hlavně zákazníkům z Jihočeského kraje, kde dosud měla čtyři kanceláře, a to v Třeboni, Českých Budějovicích, Jindřichově Hradci a Táboře. Velikostí se řadila mezi středně velké regionální kanceláře, které ročně vyslaly do zahraničí zhruba 5000 turistů.

Kontakt: