Vydáno: 9.2.2005
Unie českých fotbalových rozhodčích

Síra sem, síra tam

  Praha 9. února 2005 – Na základě anonymního e-mailu z adresy anketarozhodcich@volny.cz zpochybnil deník Sport ze 7. února 2005 ve svém článku nazvaném „Anketa? Fraška!“ výsledky ankety Unie českých fotbalových rozhodčích (UČFR). Ty byly publikovány 4. února 2005 na serveru UČFR. Pro provoz ankety využil jeho webmaster služeb bezplatného volně dostupného serveru na adrese www.ankety.net. Není pochyb o tom, že je možné internetový amatérsky provozovaný server nějak oklamat. UČFR však zcela důvodně pochybuje o záměrech a profesionalitě redaktora deníku Sport, který obsah anonymního e-mailu bral bez jakéhokoliv ověření za bernou minci.

  „Dštít síru umí každý,“ uvedl Evžen Amler, předseda UČFR. „Nejsmutnější ale je, že k tomu rádoby profesionálnímu novináři postačuje i neověřitelný e-mailový anonym. Leda, že by ten autor zase až tak anonymní nebyl,“ dodal Amler.

  Na serveru www.ankety.net, jehož provozovatelem je od roku 2002 Marek Kuchejda, proběhlo již více než tisíc bezplatných anket. Zúčastnilo se jich na půl milionu hlasujících. „Na mém serveru lidé hlasují pro zábavu a ne pro to, aby někoho poškodili. Určitě si dám práci s tím, abych toho domnělého hackera odhalil. Vždyť jak sám ukázal, dnes jde skutečně všechno,“ uzavřel Kuchejda.

Kontakt:
  Donath-Burson-Marsteller
  Michal Donath
  GSM: +420 602 222 128
  michal_donath@cz.bm.com

  Soubory ke stažení:

  Document Icon sira_sem_sira_tam.doc