Vydáno: 20.1.2009
Lufthansa

Lufthansa - krátké zprávy

  Více než 70 milionů pasažérů
  Společnost Lufthansa přepravila v roce 2008 více pasažérů než rok předtím. Od ledna do prosince loňského roku s ní letělo přibližně 57 milionů pasažérů, což je o 1,2 procenta více než v roce 2007. Přepravní kapacita se v loňském roce navýšila o 4,9 procenta. Lufthansa společně s přepravcem SWISS přivítaly vloni na svých palubách více než 70 milionů pasažérů, což je oproti roku 2007 nárůst o 12,2 procenta. Jen společnost SWISS přepravila více než 13 milionů pasažérů.
  Finanční výsledky skupiny Lufthansa za obchodní rok 2008 budou zveřejněny v březnu 2009. Další informace ohledně počtu přepravených pasažérů a množství zboží najdete v anglickém jazyce zde>> a v německém jazyce zde>>.

  Dozorčí rada schválila akvizici Austrian Airlines
  Dozorčí rada společnosti Deutsche Lufthansa AG schválila nabídku na odkup až 100 procent akcí společnosti Austrian Airlines. Lufthansa nejdříve získá v Austrian Airlines 41,56procentní podíl. Za převzetí tohoto podílu zaplatí Lufthansa 366 268 euro a zaváže se k další platbě. Výše další platby bude až 162 milionů euro v závislosti na dalším vývoji hospodaření Austrian Airlines a budoucí výkonnosti akcií společnosti Lufthansa ve srovnání s akciemi jiných leteckých přepravců. Další informace najdete v anglickém jazyce zde>> a v německém jazyce zde>>.

  Šedesátitisící člen programu Miles & More v Čechách
  Generální ředitelka společnosti Lufthansa pro Českou a Slovenskou republiku Dörte Klein přivítala šedesátitisícího člena věrnostního programu Miles & More. Ten vloni oslavil 15 let své existence. Během roku 2008 se počet jeho členů zvýšil přibližně o 10 procent. Držiteli karet Frequent Traveller, Senator anebo členy klubu HON Circle je asi pět procent členů programu Miles & More. Jubilejní šedesátitisícou členskou kartu věrnostního programu získala Jitka Pagana, která vede v centru Prahy stejnojmennou italskou restauraci. Portál věrnostního programu Miles & More v novém designu najdete na adrese www.miles-and-more.com. Plné znění článku včetně fotografie ve vysokém rozlišení najdete zde>>.

  Lufthansa odhalila design nové značky Lufthansa Italia
  Společnost Lufthansa bude nyní provozovat lety z milánského letiště Malpensa pod novou značkou Lufthansa Italia. Na přímých letech ze severní Itálie do osmi evropských metropolí bude pasažéry přepravovat šest letounů typu Airbus A319 s interiérem a designem navrženým speciálně pro novou značku. Na palubách budou letušky v nových uniformách podávat italské speciality. Další informace v češtině najdete zde>>. Fotografie k nové značce ve vysokém rozlišení najdete zde>>.

  Návrat k britské kuchyni
  Během ledna a února nabídne britský šéfkuchař Chris Staines pasažérům First a Business Class na dálkových letech společnosti Lufthansa nové menu. Cestující v třídě First Class budou moci vyzkoušet jeho králičí terrinu s anglickou hořčičnou omáčkou a okurkovou příchutí jako předkrm a jako hlavní chod pak mají na výběr například mezi typickým fish & chips s kaší z hrášku nebo hovězím biftekem Wellington s lanýžovým olejem, mrkví a brokolicí. Bohaté menu pasažérů v Business Class bude sestaveno z předkrmu v podobě ovocného salátku s kuřecím masem se zálivkou Stilton a mandlemi, po kterém přijdou fettucine s krémovou houbovou omáčkou a bílým čedarem. Další informace najdete v anglickém jazyce zde>> a v německém jazyce zde>>.

  Lufthansa a Ethiopian Airlines rozšiřují nabídku služeb v Africe
  Pasažéři společnosti Lufthansa si mohou nyní vybrat ze čtyř nových ‚code-share‘ (sdílených) destinací v Africe. Prohloubení partnerství společnosti Lufthansa s přepravcem Ethiopian Airlines skýtá cestujícím hned několik navazujících letů z etiopské metropole Adis-Abeba. Létá se do následujících měst: Kigali (stát Rwanda), Entebbe/Kampala (Uganda), Nairobi (Keňa) a na tanzánská letiště Dar es Salaam, Kilimandžáro a Zanzibar. Lety do měst Nairobi a Dar es Salaam bude jako sdílené (codeshare) nadále provozovat i společnost SWISS. Další informace najdete v anglickém jazyce zde>> a v německém zde>>.

Kontakt:
  Donath-Burson-Marsteller
  Beata Bartošová
  GSM: +420 602 389 161
  E-mail: beata.bartosova@bm.com

  Soubory ke stažení:

  Document Icon lh_news_digest_january.doc