Vydáno: 2.8.2016
UPS

UPS hlásí dobré výsledky za 2. čtvrtletí

  • Pozitivní trend pokračuje 6% růstem zisku na akcii (EPS) i ve 2. kvartálu
  • Mezinárodní přeprava překonala ve 2. kvartálu rekord s růstem provozního zisku o 11 %
  • Provozní marže v domácí a mezinárodní přepravě vzrostly
  • Větší objem mezinárodního exportu byl poháněn expresními službami
  • Růst příjmů ovlivnily změny cen a měnové pohyby
  • Byl potvrzen odhad celoročního zisku na akcii (EPS) v rozmezí 5,7 až 5,9 USD


  ATLANTA, 2. srpna 2016 – Společnost UPS (NYSE:UPS) oznámila rozředěný zisk na akcii za 2. čtvrtletí 2016 ve výši 1,43 USD, což je oproti loňsku nárůst o 6 %. Provozní zisk v mezinárodní přepravě vzrostl o 11 % na 613 mil. USD, a zaznamenal tak šesté čtvrtletí v řadě s dvoucifernou hodnotou růstu.

  Celkové příjmy dosáhly výše 14,6 mld. USD, což je 3,8% nárůst oproti stejnému kvartálu loňského roku. Růst příjmů byl snížen úpravami palivových příplatků a kurzovými změnami. Na měnově neutrálním základě příjem vzrostl o 4,0 %. Nižší palivové příplatky zmenšily růst příjmů o zhruba 120 bazických bodů.

  „Investujeme do rozšiřování globální sítě, zavádíme nové technologie a získáváme další příjmy na rychle rostoucích trzích,“ říká David Abney, generální ředitel UPS. „Investice do diverzifikovaného obchodního modelu přinesly v tomto kvartálu zisky jak našim klientům, tak akcionářům.“


  Peněžní toky

  Během prvních šesti měsíců tohoto roku (do 30. června) vytvořila UPS peněžní toky z provozu ve výši 4,7 mld. USD a 3,7 mld. USD volného peněžního toku s investičními náklady ve výši 1,0 mld. USD. Firma vyplatila dividendy ve výši zhruba 1,3 mld. USD, což je nárůst 6,8 % na akcii oproti stejnému kvartálu roku 2015. Společnost UPS také provedla zpětný odkup 13,3 milionu akcií za zhruba 1,3 mld. USD.


  Zásilková přeprava v USA

  Provozní zisk v zásilkové přepravě v USA vzrostl na 1,2 mld. USD a provozní marže narostla o 10 bazických bodů na 13,7 %. Zvýšení produktivity díky novým technologiím spolu s nižšími náklady na palivo se projevilo 0,2% snížením nákladů na přepravenou jednotku ve srovnání se stejným kvartálem roku 2015.

  Celkové příjmy vzrostly meziročně o 2,4% na 9,0 mld. USD. Průměrný objem denní přepravy vzrostl o 2,5 %, s 5,6% nárůstem u doručení letecky do druhého dne (Next Day Air) a 2,4% nárůstem u služeb pozemní přepravy. Růst přepravy B2C (business-to-customer) pokračoval i v tomto čtvrtletí a pětinásobně převýšil nárůst firemní přepravy.

  Tržby na 1 balík zůstaly neměnné v porovnání se stejným obdobím loňského roku. Sazby palivových příplatků se odrazily v nižším růstu výnosů o více než 100 bazických bodů. Růst základních sazeb byl kompenzován změnami produktového a zákaznického mixu.


  Mezinárodní zásilková přeprava

  Provozní zisk v mezinárodní přepravě vzrostl o více než 11 % na 613 milionů USD, což představuje rekord pro 2. kvartál. Nárůst objemu všech poskytovaných služeb, střídmá cenová politika a výkonnost sítě přispěly k nárůstu ziskovosti.

  Příjmy vzrostly o 1,1 % oproti loňskému roku, nicméně brzdou byla měna ve výši 40 bazických bodů. Nižší palivové příplatky snížily příjmy o zhruba 170 bazických bodů. Denní objem exportu vzrostl o 3,9 % odrážející růst v Evropě a Asii, který vyvažoval pokles exportu USA. Vytíženost obchodních tras mezi Evropou a USA rostla dvouciferným tempem a odrážela rostoucí zájem zákazníků využívat síť UPS ve snaze profitovat ze silného amerického dolaru. Růst poptávky po exportu zásilek byl zaznamenán u všech služeb, přičemž poptávka po prémiových službách převýšila poptávku po ostatních službách.

  Celkové příjmy na zásilky poklesly o 1,9 % a na měnově neutrální bázi byly příjmy na zásilku nižší o 1,4 %. Nižší palivové příplatky snížily růst příjmů na zásilku o zhruba 140 bazických bodů. Zlepšení základních sazeb bylo vyváženo změnami obchodních tras a zákaznickým mixem.


  Dodavatelské řetězce a nákladní přeprava

  Příjmy segmentu dodavatelské řetězce a nákladní služby vzrostly o více než 13 % na 2,5 mld. USD, především v důsledku akvizice Coyote Logistics ve třetím čtvrtletí loňského roku. Slabé podmínky na trzích Air Freight Forwarding a LTL měly dopad na růst příjmů.

  Za zlepšením provozní marže v rámci divize Forwarding stojí zaměření firmy na kvalitu příjmů a snižování provozních nákladů. Nízkonákladové zprostředkovací služby nákladní přepravy vykazovaly dobrou výkonnost navzdory tomu, že nabídka trhu převyšovala poptávku.

  Jednotka Distribution vykázala silný nárůst příjmů v oblastech zdravotnictví, letectví a automobilového průmyslu. Během uplynulého čtvrtletí se zdravotnictví stalo odvětvím s nejvyššími příjmy v rámci smluvní logistiky, kterou UPS nabízí firmám. Provozní zisk byl navýšen a meziročně se zlepšila provozní marže.

  Příjmy nákladní divize Freight LTL na jednotku hmotnosti vrostly o 2,9 % oproti stejnému období loňského roku. Přepravená tonáž zůstala stále pod tlakem aktuálních tržních podmínek. Firemní divize se i nadále soustředila na ukázněný management příjmů a ziskovost obchodních tras.


  Výhled

  „UPS vykázala dobré výsledky za 2. čtvrtletí, a to navzdory pokračující nejistotě v makrooekonomii,“ uvedl Richard Peretz, finanční ředitel UPS. „Investice do technologií a produktivity naší integrované sítě zajistily dobré výsledky. Potvrzujeme náš odhad zisku na akcii za rok 2016 v rozmezí 5,70 až 5,90 USD.“


  UPS (NYSE:UPS) je světový lídr v oblasti logistiky a nabízí širokou škálu řešení včetně přepravy balíků a nákladní přepravy, usnadnění mezinárodního obchodu a rozvoje pokročilých technologií, díky kterým lze efektivněji řídit dění v obchodním světě. Hlavní sídlo společnosti je v Atlantě, USA. UPS své služby poskytuje ve více než 220 zemích a teritoriích světa. Adresa internetových stránek společnosti je ups.com®, korporátní blog naleznete na longitudes.ups.com. Novinky a zprávy UPS jsou k dispozici na pressroom.ups.com.

Kontakt: