Vydáno: 4.5.2009
EKOLAMP

Pomohou děti vyřešit problém recyklace zářivek?

    Praha 4. května 2009 – Dnešním dnem byla zahájena kreativní soutěž žáků
    a studentů základních a středních škol na téma recyklace světelných zdrojů. Více než 5 tisíc škol bylo pozváno do projektu „Nechte svůj talent zazářit“, jehož cílem je prostřednictvím jedinečných „uměleckých“ děl přiblížit veřejnosti problematiku zpětného odběru nefunkčních zářivek. Soutěž probíhá od 4. května do 14. června. Jejím organizátorem je nezisková společnost EKOLAMP, která se od roku 2005 věnuje zpětnému odběru osvětlovacích zařízení.

    „Máme trvale problém s množstvím zářivek, které domácnosti vyhazují do běžného odpadu. Doufáme, že nám děti ve školách pomohou najít tu správnou formu komunikace s jejich vrstevníky a rodiči, abychom je přesvědčili o správnosti recyklace,“ vysvětluje cíl projektu Zuzana Křenková ze společnosti EKOLAMP. „Zapojit se může každá třída nebo jen tým kamarádů, kteří mají nápady a chuť vytvořit na zadané téma plakát, komiks nebo třeba jen obrázek,“ uzavírá Křenková.

    O vítězných projektech bude rozhodnuto ve dvou kolech. Nejprve návštěvníci webu nominují své favority, z nichž následně odborná porota vybere vítěze. Více informací získají zájemci o soutěž na webové stránce www.zarici-talent.cz.

Kontakt: