Vydáno: 14.4.2000
CME

MTG dostalo ještě šanci

  Stockholm/Londýn/Praha 14. dubna 2000 – Odvolací soud ve Stockholmu poskytl společnosti Modern Times Group (MTG) poslední příležitost pro doplnění jejího stanoviska v současném sporu o vysílací práva z hokejového mistrovství světa. Podání musí být předloženo v pondělí 17. dubna nejpozději ve 12:00 hod. k odvolacímu soudu ve Stockholmu. Soud pak rozhodne o žádosti ČNTS o vydání předběžného opatření s cílem zabránit MTG v jednání s jinými zájemci na využití vysílacích práv bez účasti ČNTS, která je v současné době jejich držitelem.

  „Vladimír Železný snad včera mohl existenci hokejové smlouvy oznámit, avšak jako v předchozích případech znovu nepředložil žádné důkazy,“ řekl Fred Klinkhammer, prezident a výkonný ředitel CME. „Ani nevěděl s jakou společností jeho právníci jednali s výjimkou skutečnosti, že se jednání uskutečnilo v Londýně. MTG je odpovědnou společností a těší se dobré mezinárodní pověsti. Nedokážu si představit, že by v předmětu sporu uzavřeli s kýmkoliv jakoukoliv smlouvu, byť prostřednictvím své podřízené organizace VIASAT v Londýně,“ dodal Klinkhammer.

  Soud se může přiklonit na kteroukoliv stranu. Pokud vydá předběžné opatření ve prospěch ČNTS, měla by společnost MTG toto soudní rozhodnutí přijaté soudem v její vlastní mateřské zemi, Švédsku, plně respektovat. V takovém případě se očekává, že MTG bude muset zrušit veškeré své závazky přijaté v této souvislosti před konečným rozhodnutím odvolacího soudu.

  Kontakt:
  Donath-Burson-Marsteller
  Michal Donath
  Tel.: 02/2421 1220
  Fax: 02/2421 1620

Soubory ke stažení:

Document Icon MTG_cz.doc