Vydáno: 16.2.2017
UPS

Investice do sítě urychlí přepravu UPS z České republiky

  Brusel, 16. února 2017 – Společnost UPS (NYSE:UPS) dnes oznámila řadu vylepšení své přepravní sítě a infrastruktury, která zkrátí dobu přepravy mezi více než 350 městy ve 26 evropských zemích.

  Zákazníci z České republiky budou nyní využívat výhody plynoucí z rychlejší pozemní přepravy do Bulharska, Francie, Itálie, Maďarska, Rumunska a Španělska. Například přeprava zásilky z Prahy do Barcelony prostřednictvím nejúspornější služby UPS Standard nyní zabere pouze dva dny namísto tří. Kratší přepravní časy zaznamenají také expresní zásilky (UPS Express), s rychlejší přepravou mezi Českou republikou a severozápadním Polskem.

  „Vlastníci firem musí mít jistotu, že jejich zákazníci obdrží své objednávky včas, na správné místo a za správnou cenu,“ uvedl Marcin Krzak, country manager UPS Czech Republic. „Bezchybnou přepravu má nyní podpořit také zkrácení času až o 24 hodin.“

  Zkrácení času přepravy je součástí investice UPS do evropské sítě a infrastruktury ve výši 2 miliardy dolarů realizované v letech 2014 až 2019. Třetina zamýšleného rozšíření a přestavby sítě UPS již byla provedena včetně otevření nových logistických center v Belgii, Dánsku, Francii, Nizozemsku, Německu, Polsku, Švédsku a Velké Británii.

  V lednu 2016 UPS významně navýšila kapacitu pro přepravu expresních zásilek do a z České republiky uvedením letounu Boeing 757 UPS Airlines, který každý všední den zajišťuje spojení mezi Prahou a evropským hubem v německém Kolíně nad Rýnem. Tento nový letoun má 40 tunovou kapacitu užitečného zatížení v porovnání s 9 tunami kapacity dříve využívaného kontrahovaného dopravního letounu ATR 72.

  „Firmy, které vyvážejí, jsou úspěšnější v období prosperity a odolnější za nepříznivých podmínek,“ uvedl Nando Cesarone, prezident UPS pro oblast Evropy. „Díky zlepšení sítě UPS mohou společnosti v České republice rychleji realizovat své obchody napříč Evropou.“


  UPS

  UPS (NYSE:UPS) je světový lídr v oblasti logistiky a nabízí širokou škálu řešení včetně přepravy balíků a nákladní přepravy, usnadnění mezinárodního obchodu a rozvoje pokročilých technologií, díky kterým lze efektivněji řídit dění v obchodním světě. Hlavní sídlo společnosti je v Atlantě, USA. UPS své služby poskytuje ve více než 220 zemích a teritoriích světa. Adresa internetových stránek společnosti je ups.com®, korporátní blog naleznete na longitudes.ups.com. Novinky a zprávy UPS jsou k dispozici na pressroom.ups.com/RSS nebo na Twitteru @UPS_News.

  # # #

Kontakt: