Vydáno: 2.11.1999
CME

Spor CME versus Železný výjimečně ve Švédsku

  Praha/Stockholm 2. listopadu 1999 - Předběžné arbitrážní slyšení ve sporu společnosti CME a Vladimíra Železného dnes proběhlo ve Stockholmu. Místo jednání zvolili rozhodci ad hoc se souhlasem účastníků sporu. Nicméně je podle smlouvy pravidelným místem konání arbitrážních jednání holandský Amsterodam. Rozhodčí tribunál tvoří Pierre A. Karrer (CH) nominovaný CME, Pavel Dobiáš (CZ) na návrh Vladimíra Železného a předseda, vybraný rozhodci obou stran, Kaj Hobér (S).

  Předmětem arbitrážního řízení je porušení smluvních závazků Vladimíra Železného vůči CME, které na sebe převzal jako jediný majitel firmy Nova-Consulting při prodeji obchodního podílu v objemu 5,8 % ve společnosti ČNTS. CME se domáhá vrácení uhrazené kupní ceny ve výši 23,5 milionů dolarů včetně úroků. Navíc CME požaduje náhradu dalších škod způsobených jednáním Železného v rozporu s uzavřenou smlouvou.

  Jednání se řídí podle arbitrážních pravidel Mezinárodní obchodní komory ICC v Paříži. V souladu s nimi je jednání rozhodčího tribunálu důvěrné a probíhá s vyloučením veřejnosti.


  Kontakt:
  Donath-Burson-Marsteller
  Michal Donath
  Tel.: 02/2421 1220
  Fax: 02/2421 1620

Soubory ke stažení:

Document Icon Svedsko.doc