Vydáno: 5.12.2011
UPS

UPS získala italskou logistickou společnost Pieffe

  ATLANTA/PRAHA, 5. prosince 2011 – UPS (NYSE: UPS) minulý týden oznámila uzavření dohody o koupi skupiny Pieffe Group se sídlem v Itálii (Pieffe Depositi; Pieffe Nord). Tato akvizice podpoří dlouhodobou globální strategii UPS zaměřenou na oblast zdravotnictví. V souladu s ní se společnost soustředí na investice, jež UPS umožňují lépe obsloužit rostoucí počet zákazníků ve farmaceutickém a biotechnologickém odvětví a na trhu lékařských přístrojů.

  Akvizice byla oznámena v návaznosti na otevření pěti nových specializovaných zařízení během roku v Severní a Jižní Americe, Evropě a Asii.

  Podmínky smlouvy nebyly zveřejněny.

  Pieffe patří mezi renomované logistické společnosti v Itálii zaměřené na oblast farmacie; je rodinnou firmou s více než 35letou zkušeností. Nabízí vysoce kvalitní služby zaměřené na skladování, distribuci a řešení chladírenského řetězce, které využívají přední farmaceutické společnosti na světě.
  „Pieffe k UPS dokonale pasuje,“ říká Jim Barber, prezident UPS Europe. „Stejně jako UPS je Pieffe zaměřená na poskytování vysoce kvalitních služeb a dodržování souvisejících předpisů a vychází také z hluboce zakořeněné firemní kultury postavené na preciznosti a inovacích. Pieffe představuje významný přírůstek do evropské sítě UPS zaměřené na zdravotnické zásilky a je nám potěšením přivítat jejich tým do rodiny UPS.“

  Vedle nové odbornosti a zkušeností přinese akvizice Pieffe rovněž možnost využívání dvou významných zařízení v Miláně a v Římě zaměřených na distribuci zdravotnických zásilek, jež se stanou součástí globální sítě UPS. Zařízení představují kombinované prostory o rozloze téměř 70 000 metrů čtverečních zahrnující 12 chladicích skladovacích prostor s možností další expanze. Globální zdravotnická distribuce UPS tak získá zázemí o rozloze více než 370 000 metrů čtverečních.

  „Akvizice je příslibem obrovského rozvoje pro naši společnost, zaměstnance i naše zákazníky,“ uvedl Frederico Peruzzi ze společnosti Pieffe. „Proslulý vysoký standard UPS v kombinaci s jejich specializovanou globální sítí zaměřenou na logistiku zdravotnických zásilek nám umožní udržet tempo růstu, které stupňujeme více než 35 let, a současně zajistit našim zákazníkům i nadále vysokou úroveň služeb.“

  Prostřednictvím širokého portfolia specializované nákladní přepravy a přepravy malých zásilek, jakož i distribučních služeb, UPS poskytuje farmaceutickým firmám služby s přidanou hodnotou. Zdravotnická síť UPS v současnosti zahrnuje 30 zařízení po celém světě, která nabízejí služby, jako jsou například nakládání se zásilkami citlivými na výkyvy teploty, dodržování regulačních předpisů, sledování a zabezpečení zásilek, značení štítkem, jakož i vyřizování objednávek a nevyplacených pohledávek. Tyto služby pomáhají zdravotnickým firmám dodržovat přísné a často složité regulační předpisy, poskytují flexibilitu v proměňujícím se podnikatelském prostředí a spolehlivé služby celosvětově se rozšiřující zákaznické základně.

  Více informací o široké logistice UPS zaměřené na oblast zdravotnictví najdete na www.ups.com/healthcare.
  UPS (NYSE: UPS) je světový lídr v oblasti logistiky a nabízí širokou škálu řešení včetně přepravy balíků a nákladní přepravy, usnadnění mezinárodního obchodu a rozvoje pokročilých technologií, díky kterým lze efektivněji řídit dění v obchodním světě. Hlavní sídlo společnosti je v Atlantě, USA. Své služby poskytuje ve více než 220 zemích a teritoriích světa. Adresa internetových stránek společnosti je www.ups.com, korporátní blog naleznete na www.blog.ups.com. Novinky a zprávy UPS jsou k dispozici na www.pressroom.ups.com.

Kontakt:
  Donath Business & Media
  Karla Krejčí
  GSM: +420 602 389 166
  E-mail: karla.krejci@dbm.cz

  Soubory ke stažení:

  Document Icon UPS_Akvizice_Pieffe.doc