Vydáno: 21.9.2011
DBM

Nové tváře v DBM

    Praha 21. září 2011 - V září nastoupily do agentury Donath Business & Media dvě nové zaměstnankyně. Tereza Kubánková na pozici Public Relations Consultant a Aneta Kárná na pozici Executive Assistant.

    Tereza Kubánková je absolventkou Právnické fakulty UK a v této oblasti dosud také pracovala. V právním oddělení Ministerstva hospodářství ČR dva roky pracovala na odboru privatizací, v Commerzbank AG pak další čtyři roky jako úvěrový právník. Před nástupem do agentury pracovala jako koncipientka v advokátní kanceláři se specializací na trestní právo. Další vzdělání si rozšířila na Literární akademii Josefa Škvoreckého v oboru mediální komunikace a tvůrčí psaní. Zkušenosti má i z pobytu na právnické fakultě v německém Pasově. Právě Terezy vynikající znalost jazyka má pomoci při práci agentury pro klienty z německy hovořících zemí.

    „Znalosti zkušeného právníka jsou pro každou PR agenturu důležité,“ říká Michal Donath, generální ředitel DBM. „S Terezou počítám na práci u složitějších zakázek, které schopnosti analytického myšlení a přístupu potřebují. Tvůrčí psaní je pak doplněním schopností, které agentura potřebuje.“

    Aneta Kárná je čerstvou absolventkou Univerzity Jana Amose Komenského, oboru sociální a mediální komunikace. Zkušenosti sbírala už za studií, při kterých se v rámci stáží seznamovala s prací v regionálních rozhlasových a televizních studiích, a to jako redaktorka a produkční.

    Agentura Donath Business & Media patří mezi přední české PR agentury. V oblasti public relations a public affairs působí agentura DBM v České republice i na Slovensku již od roku 1991. V loňském roce získala za svou práci hned dvě výroční ceny v mezinárodní soutěži European Excellence Awards 2010, a byla tak jedinou českou agenturou, která tak v této soutěži uspěla.

Kontakt: