Vydáno: 30.10.2009
BILLA ČR

Cukr není nad zlato

  Podzimní kampaň Diabetické asociace ČR (DAČR) nazvané „Cukrovka – Změřte si svá rizika!“ pokračuje dnes a zítra druhým kolem bezplatných měření cukru a cholesterolu v krvi. První měření absolvovalo minulý pátek a sobotu téměř 300 dobrovolníků. Zvýšená hladina cukru byla zjištěna u více než 30ti procent a zvýšená hladina cholesterolu u zhruba 20ti procent zájemců. Další měření budou probíhat v sedmi následujících týdnech vždy v pátek a v sobotu ve vybraných supermarketech BILLA v Praze, Liberci, Brně, Olomouci a v Plzni. Výsledek každého měření na místě zhodnotí zdravotní sestry a doporučí další postup. DAČR hodlá celkem provést až 6000 měření a upozornit tak širokou veřejnost na problematiku diabetu, zlepšit přístup k informacím o této nemoci a přispět tím k její úspěšnější léčbě a prevenci.

  „Kampaň Diabetické asociace ČR je zaměřena na zlepšení kvality života, a proto má naši podporu,“ říká Jaroslaw Szczypka, generální ředitel společnosti BILLA. „Vždyť důraz na kvalitu, ať už jde o potraviny, nebo cokoliv jiného, patří dlouhodobě k našim prioritám.“

  Podle údajů Diabetické asociace ČR dnes cukrovkou trpí více než 750 000 obyvatel České republiky. A až dalších 250 000 lidí o své nemoci dosud neví. Z hlediska prevence a kompenzace je podle DAČR nejdůležitější kvalitní životospráva, zejména vyvážený příjem potravin a pravidelný pohyb. A samozřejmě zájem o vlastní zdravotní stav. Naprosto zásadní pro léčbu cukrovky je včasná diagnóza a disciplína postižených v první fázi choroby. Včasné odhalení cukrovky proto výrazně usnadňuje její léčbu a snižuje riziko pozdních komplikací.

  Informační brožury „Udělejte něco pro své zdraví“, které zákazníkům přibližují problematiku onemocnění diabetem druhého typu, jsou k dispozici ve všech prodejnách BILLA již od začátku října. Více informací o kampani najdete přímo na internetových stránkách Diabetické asociace ČR, www.diabetickaasociace.cz/cs/.

Kontakt:
  Donath-Burson-Marsteller
  Beata Bartošová
  GSM: +420 602 389 161
  E-mail: beata.bartosova@bm.com

  Soubory ke stažení:

  Document Icon cukr_neni_nad_zlato.doc