Vydáno: 22.8.2002
Ispat Nová huť

Nová huť nabízí pomoc při výstavbě rodinných domů v oblastech postižených záplavami

    Praha/Ostrava 22. srpen 2002 – Zástupci společnosti Nová huť budou v nejbližších dnech jednat v postižených oblastech o možnosti dodávek montovaných rodinných domů pro obce a občany, kterým povodně zcela zničily jejich obydlí. Nová huť je schopna zajistit a koordinovat výstavbu domů 3+1 o ploše 82 m2 na klíč do 8 týdnů od zahájení stavby.

    Cena bude přibližně odpovídat součtu státního příspěvku a zvýhodněného úvěru pro oběti povodní, a to včetně základové desky domu. Desítky těchto rodinných domů je Nová huť schopna na klíč vystavět se svými stavebními partnery - severomoravskými společnostmi VOKD, Jäkl Karviná, PPS Kania, Institutem ocelových konstrukcí Frýdek-Místek a dalšími 11 firmami, které vlastní stavební licenci - v nejbližším období.

    Montované rodinné domy Nová huť dodává ve spolupráci se stavebními firmami od roku 1999. V běžné nabídce jsou plochy 82, 100 a 106 m2. Domy založené na prostorovém ocelovém skeletu jsou odolné vůči přírodním katastrofám, nejen proti povodním, ale i zemětřesením a dalším pohromám. Prototyp domu, zkonstruovaný pro poddolované a tektonicky narušené oblasti, byl vyvinut výzkumným a zkušebním ústavem společnosti Nová huť letech 1997-1999.

    Kromě rodinných domů Nová huť nabízí také rychlé dodávky betonářské oceli, svodidel, mostních konstrukcí, plechů, trubek, drátů, štěrků a dalších materiálů na obnovu zničené infrastruktury.

Soubory ke stažení:

Document Icon domy_zaplavenym.doc Document Icon dumNH1.jpg Document Icon dumNH2.jpg Document Icon dumNH3.jpg