Vydáno: 8.6.2000
CME

Železný odvolán po právu

  Praha 8. června 2000 – Vrchní soud v Praze zamítl včera s konečnou platností žalobu společnosti CET 21 proti ČNTS, kterou se domáhala vyslovení neplatnosti usnesení valné hromady ČNTS z 19. dubna loňského roku, na níž byl Vladimír Železný pro hrubé porušování svých statutárních povinností odvolán z funkce jednatele a generálního ředitele ČNTS. Vrchní soud tak potvrdil správnost původního rozhodnutí Krajského obchodního soudu v Praze, který v prvoinstančním řízení již 22. listopadu 1999 zamítl žalobu společnosti CET 21. Vrchní soud tedy zároveň potvrdil, že odvolání Železného bylo v souladu s platnou právní úpravou. Rozhodnutí Vrchního soudu je konečné a rozsudek nabude právní moci dnem doručení.

  „Nikdy jsem nepochyboval o tom, že právo je na naší straně. Po nedávném prvoinstančním potvrzení exkluzivity vztahů mezi společnostmi CET 21 a ČNTS vydaly české soudy další závažné rozhodnutí v obchodním sporu mezi ČNTS a CET 21 potvrzující správnost nároků ČNTS vůči CET 21,“ řekl Jan Vávra, generální ředitel ČNTS.

  Klíčovým usnesením, které přijala valná hromada ČNTS 19. dubna 1999, byl Vladimír Železný v souvislosti se svévolným jednáním v rozporu se zájmy společnosti a zájmy majoritního vlastníka ČNTS, společnosti CME, s okamžitou platností odvolán z obou funkcí.Valná hromada dále přijala usnesení o podstatných změnách ve společenské smlouvě ČNTS a o jmenování nových jednatelů společnosti, kterými se stali John Alan Schwallie a Richard Baček.

  Kontakt:
  Donath-Burson-Marsteller
  Michal Donath
  Tel.: 02/2421 1220
  Fax: 02/2421 1620

Soubory ke stažení:

Document Icon vhvyhra1_cz.doc