Vydáno: 20.6.2000
CME

Bez důkazu neobstojí

  Praha 15. června 2000 – Společnosti ČNTS a CME vyjádřily svůj údiv nad způsobem, kterým mediální zástupci společnosti CET 21 a jmenovitě Vladimíra Železného informují českou veřejnost. Stejný údiv vyjádřily rovněž nad způsobem, kterým některá česká média tyto účelově zkreslené polopravdivé informace přejímají jako neotřesitelná fakta. Narozdíl od společností ČNTS a CME, které své informace určené veřejnosti dokládají přesnými citacemi nebo celými dokumenty, na něž se odvolávají, předkládá druhá strana často pouze informace o dokumentech v držení Vladimíra Železného, které údajně předložil při arbitrážním řízení v Amsterodamu.

  „Přejímání tvrzení Železného propagandistické mašinérie naslepo by v zemích, kde novináři dbají na svou čest a dobré jméno, nebylo možné,“ prohlásil Fred Klinkhammer, prezident a výkonný ředitel CME. „Nevyžadovat dokumenty, o které se závažná tvrzení opírají, je prostě profesionální hřích. A je zcela jedno, zda se dokumenty týkají prezidenta nebo uklízečky.“

  Včera to například měly být dokumenty o tom, že Ronald Lauder s ruským magnátem Gusinským měli připravovat převzetí CME. Pravda je však taková, že oba pánové nic takového nepřipravovali a nepřipravují a navíc Vladimír Železný arbitrážnímu tribunálu žádné takové dokumenty nepředložil. Ve sporu CME versus Železný jde totiž pouze o to, zda a do jaké míry žalovaný porušil své smluvní závazky vůči CME, o stanovení rozsahu škod, které tím CME způsobil, a o vrácení peněz, které mu CME zaplatila.

  „Kdyby totiž Železný takové dokumenty mohl předložit, udělal by to. Žádné ale neexistují a nikdo je po něm, bohužel, ani nechce,“ dodal Klinkhammer.  Kontakt:
  Donath-Burson-Marsteller
  Michal Donath
  Tel.: 02/2421 1220
  Fax: 02/2421 1620

Soubory ke stažení:

Document Icon Lez_cz.doc