Vydáno: 13.12.2013
UPS

UPS oceňuje Světovou obchodní organizaci za přijetí globální obchodní dohody

  Dohoda má omezit byrokratické překážky obchodu a podpořit vyšší efektivitu dodavatelských řetězců

  Washington/Praha, 13. prosince 2013 – Společnost UPS, globální poskytovatel logistických služeb a přední obhájce světového obchodu, vítá nedávné uzavření globální obchodní dohody v rámci Světové obchodní organizace (WTO). Cílem dohody je usnadnit celosvětové obchodování a podpořit růst v rozvojových zemích. Po letech vyjednávání a kompromisů Světová obchodní organizace na 9. ministerské konferenci úspěšně uzavřela globální obchodní obchodu, a potvrdila tak svou schopnost sloužit jako fórum pro vyjednávání globálních obchodních pravidel.

  „Tato průlomová dohoda 159 členských zemí představuje obrovský krok vpřed pro malé i velké podniky. Umožňuje rychlejší pohyb zboží po celém světě a omezuje zbytečné papírování,“ uvedl Scott Davis, předseda představenstva a generální ředitel společnosti UPS. „I když stále existují oblasti, ve kterých je nutné dosáhnout dalšího pokroku, globální obchodní dohoda nabízí novou základnu pro zjednodušení a standardizaci celních procedur. Uzavření této dohody by mohlo podpořit také probíhající jednání o transatlantickém partnerství (Trans-Pacific Partnership, TPP) a transatlantickém obchodním a investičním partnerstvím mezi USA a EU (Transatlantic Trade and Investment Partnership, TTIP).“

  Finální verze obchodní dohody vytváří soubor závazků, které urychlí globální obchod, sníží administrativní náklady, omezí zpoždění na hranicích a současně podpoří hospodářský rozvoj v nejchudších zemích světa.

  UPS blahopřeje a děkuje také šéfovi Úřadu obchodního zmocněnce USA Michaelu Fromanovi, americkému velvyslanci při WTO Michaelu Punkeovi a celému týmu vyjednavačů úřadu Amerického obchodního zástupce (USTR), kteří pomohli dosáhnout tohoto významného milníku.

  # # #

  UPS (NYSE:UPS) je světový lídr v oblasti logistiky a nabízí širokou škálu řešení včetně přepravy balíků a nákladní přepravy, usnadnění mezinárodního obchodu a rozvoje pokročilých technologií, díky kterým lze efektivněji řídit dění v obchodním světě. Hlavní sídlo společnosti je v Atlantě, USA. Své služby poskytuje ve více než 220 zemích a teritoriích světa. Adresa internetových stránek společnosti je ups.com®, korporátní blog naleznete na blog.ups.com. Novinky a zprávy UPS jsou k dispozici na pressroom.ups.com/RSS.

Kontakt: