Vydáno: 9.11.2001
Douwe Egberts

Balónky ve vzdušném prostoru ČR

  Praha 9. listopadu 2001 – Balónky, které na Den létajících psaníček 25. října 2001 vypustily ve stejnou dobu děti v šesti městech České republiky, už mají své nálezce. Balónek vypuštěný z Českých Budějovic přeletěl státní hranici až do rakouského města Brunn. Psaníčka letící z pražského Staroměstského náměstí se pak našla u Rokytnice nad Jizerou, ve Velkém Zboží na Poděbradsku a v lese u obce Kozovazy nedaleko Čelákovic. Ostravské psaníčko doletělo do Karviné. V obci Šaratice, několik kilometrů od jihomoravské metropole, byl nalezen balónek z Brna a až na Dobříšsko zalétlo psaníčko odeslané z Plzně. K dnešnímu dni na Linku balónkové pošty zavolalo třináct nálezců, kteří dětem odpověděli na pozdrav a někteří připojili i dárek. Den létajících psaníček uspořádala Nadace Archa Chantal společně se svým partnerem společností Balírny Douwe Egberts.

  „Psaníčko jsem našel u nás v Rokytnici nad Jizerou,“ sdělil operátorce na Lince balónkové pošty Oto Erlebach. „Na pozdrav od školačky z Prahy 6 jsem odpověděl, doufám, že ji to potěšilo,“ dodal. Terezka z Prahy 6, jejíž psaníčko doletělo do Kozovaz, se může kromě odpovědi těšit i na malý dárek od nálezce. Den létajících psaníček přilákal i zájem turistů, do Velkého Zboží přiletělo podle nálezce psaníčko se vzkazem v italštině. „Létající psaníčka měla svůj smysl. Připomněla dětem i dospělým, že mají myslet na druhé a pomáhat těm, kteří to potřebují,“ řekla zakladatelka nadace Chantal Poullain-Polívková. Psaníčka si proto mohly vypustit i děti z několika nemocnic, v Praze z Fakultní nemocnice v Motole.

  Od svého vzniku v roce 1993 se Nadace Archa Chantal věnuje tzv. humanizacím, tedy úpravám a výzdobě šedých dětských oddělení v nemocnicích veselými barvami, obrázky a hračkami. Dosud jich upravila už dvanáct a další tři připravuje za podpory společnosti Balírny Douwe Egberts. Ta nadaci přispěla jednorázovým darem a další prostředky, podle předpokladu částku okolo pěti milionů korun, věnuje z prodeje kávy. Celkovou výši daru mohou ovlivnit i všichni konzumenti kávy tím, že se zapojí do společného projektu nadace a Douwe Egberts. Ten byl zahájen 15. října a potrvá až do 15. prosince tohoto roku. Z každého kila kávy Douwe Egberts, kterou si spotřebitelé v tomto období koupí, získá nadace 8 korun.

  Kontakt:
  Donath-Burson-Marsteller
  Simona Kopová
  Tel.: 02/2421 1220
  Fax: 02/2421 1620
  GSM: 0602/682 609

Soubory ke stažení:

Document Icon letelydaleko.doc Document Icon foto_Brno.jpg Document Icon foto_CesBudej.jpg Document Icon foto_Olomouc.jpg Document Icon foto_Ostrava.jpg Document Icon balonkyvnemocnici.jpg Document Icon foto_Plzen.jpg Document Icon foto_Praha.jpg